ул.Панянка 65Б36022Украина, Полтавская область, город Полтава+38 (066) 249 61 79

психологічна допомога під час війни

Всі ми зараз відчуваемо тривогу і страх. Надмірна тривога призводить до психологічний розладів, тому необхідно уберегти себе від такого стану. Як впоратися?

  • Необхідно припинити постійно шукати інформацію щодо дій агресора. Пам’ятайте, що від новин, від інформації можна постраждати більше, ніж від перебування безпосередньо в війни. Виберіть 2-4 офіційних пабліка і черпайте новини з відти.
  • Плануйте майбутнє! Не «заморожуйте», принаймні у своїй голові, ніяких планів. Думайте про те, що все закінчиться і знову ми будемо насолоджуватись ранками з улюбленою кавою, ходити на пробіжки, гуляти з улюбленцями!
  • Турбуйтеся про когось (мова йде не тільки про близьких і рідних- ми про них турбуємося й так). Це насправді працює! Знайдіть об’єкт, про який ви будете турбуватися (не забувайте про домашніх улюбленців), і рівень вашої тривожності значно знизиться.
  • Займіться активною роботою. Не сидіть на місці, не чекайте чогось. Продовжуйте жити, виконуючи прості побутові справи– це допоможе вашому тілу позбутися фізичної напруги, викликаної тривожністю.
  • Відмовтесь від вживання алкоголю. Під час сп’яніння людина досить емоційно вразлива, і рівень тривоги лише посилюється. Якщо ви вже відчуваєте тривогу, з якою не можете самостійно впоратися, краще зверніться до спеціаліста (психолога, психотерапевта, психіатра), а не до психотропних речовин.
  • Антистресова поведінка. Це насамперед сон 7-8 годин, здорове харчування та фізична активність. Такі базові речі допоможуть бути в гармонії зі своїм тілом та повернуть почуття захищеності.
  • Переживайте неприємності лише по мірі їх надходження. Не потрібно додумувати, фантазувати, перебирати в голові різні варіанти розвитку події. Такі думки точно не слугуватимуть емоційній стабільності.

Пам’ятайте, ми всі різні, але всі адаптивні. Слід правильно працювати над своїм емоційним станом в критичній ситуації, щоб жити далі і робити крок в майбутнє.

Мітки не вказані

Автор  |  Health-коуч, Спеціаліст з модифікації способу життя:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Для відправки форми виберіть колір: