ул.Панянка 65Б36022Украина, Полтавская область, город Полтава+38 (066) 249 61 79

секреты воздействия гормонов на лишний вес

Вплив гормонів на зайву вагу

В боротьбі за струнку фігуру жінки стикаються з неможливістю позбутися зайвих кілограмів. Вага зупиняється на місці і не жнижуеться далі, стандартні рекомендації не дають ніякого ефекту, навіть найпопулярніші дієти дозволяють домогтися невеликого зниження ваги, який потім повертається і нерідко ще й збільшується з лишком.

 

 

 

У чому основна причина набору ваги?

З віком знижується здатність організму позбавлятися від зайвих кілограмів. Наші діетологи, спираючись на власний досвід і дослідження вчених, а також передові статті відомих докторів ведуть боротьбу з впливом гормонів на зайву вагу.

Гормони – всьому причина

Ми вважаємо, що контролюємо свої почуття і вчинки, проте всі процеси в організмі регулюються за допомогою гормонів. І зайві кілограми цьому не виняток. На процес набору ваги впливає відразу кілька гормонів, рівень яких можна відрегулювати за допомогою харчування. Здорове харчування і вплив певних продуктів на продукцію основних медіаторів в жіночому організмі – ось про що піде мова сьогодні.

Естроген

Перше місце в жіночому організмі займає естроген. Саме він відповідає за жіночі ознаки: груди, стегна. У чоловічому організмі концентрація цього гормону мінімальна. Зайва кількість естрогену провокує появу зайвої ваги. Навіть менопауза не впливає на його наявність в організмі. А підвищена концентрація, як наслідок, заважає зниженню ваги.

Для зниження концентрації кількості гормону, збільште вживання в їжу овочів і фруктів (не менше 0,5 кг в день). Клітковиною і овочами можна збалансувати своє харчування і домогтися нормалізації рівня естрогену.

Прибираємо зайвий інсулін і кортизол

Другий ворог стрункої фігури – інсулін, який призводить до утворення зайвого жиру. Згодом провокує діабет. Серед усіх способів зниження рівня інсуліну особливою ефективністю відрізняється фільтрована вода з невеликим додаванням яблучного оцту. Дві столові ложки перед їжею сприяють зниженню концентрації інсуліну у людей з резистентністю до нього. І слід обов’язково відмовитися від цукру і не натуральних підсоложувачів.

Ще один гормон, підвищений рівень якого не сприяє зниженню ваги – кортизол. Він виробляється, якщо організм знаходиться в стресі. А якщо стрес – це постійний стан, в якому знаходиться організм, то знизити вагу буде зовсім проблематично. Перше, що потрібно зробити для зниження концентрації цього гормону – відмовитися від кави.

Відмовтеся від кави хоча б на тиждень і відразу поліпшить сон, самопочуття і знизиться виділення кортизолу, що призведе до заспокоєння нервів.

Якщо немає сили волі відмовитися від кофеїну зовсім, можна замінити його зеленим чаєм, він також має концентрацію кофеїну. Потім прибираємо з раціону і зелений чай, повністю переходячи на звичайну воду. Тепла вода з лимоном і невеликою кількістю кайенского перцю – ідеальна альтернатива. Вона нормалізує роботу шлунково-кишкового тракту, сприяє виведенню надлишків непотрібних шкідливих гормонів.

Рівень кортизолу можна знизити не тільки відмовою від кофеїну, але саме ця маніпуляція – перше, що потрібно зробити, щоб зрушити вагу з мертвої точки.

Вплив гормонів на зайву вагу – тироксин

Тироксин – це гормон, який синтезується щитовидною залозою. Впливає на обмінні процеси в нашому організмі.

Коли баланс тироксину порушений, виникає безліч проблем:

  • порушення менструального циклу,
  • прибавка в вазі / втрата ваги,
  • пригнічений настрій – депресія,
  • сухістю і ламкістю волосся, нігтів;

При появі подібних симптомів, слід звернутися до фахівців і здати аналіз крові на гормони. Обов’язково зверніть свою увагу на харчування – додайте в раціон йодовмісні продукти (риба, морепродукти, молюски, горіхи …)

Універсальний гормон Адипонектин

Основний гормон в процесі спалювання жиру – адипонектин. Саме він повідомляє організму, що з жиром пора боротися. І якщо організм схильний до нестачі гормону, це призводить до сумної картині – замість того, щоб жир спалювати, організм його накопичує. Цей гормон сполучна ланка між жирової клітиною і мозком, активізує обмін речовин для усунення жиру.

Головний спосіб підвищити рівень цього необхідного медіатора – фісташки! Один продукт здатний вирішити проблему в цілому. Було проведено дослідження, яке довело зв’язок фісташок і адипонектину. Підвищити концентрацію можна при періодичному голодуванні, для жінок період повинен становити 18 годин, чоловіків – 16. Досить поїсти до 18.00 і здійснить прийом опівдні наступного дня.

Ще одні продукти, що допомагають домогтися підвищення концентрації – авкадо, чорний шоколад. Фізичні навантаження також повинні бути присутніми.

Універсальний рецепт

Таким чином, правильне харчування, підібране для кожної людини індивідуально дієтологом, допомагає в першу чергу відрегулювати процеси в організмі, допомогти впоратися з гормональним дизбалансом, який як виявляється – одна з причин зайвої ваги.

Важливо, при складанні правильного раціону не забувати про специфічні продукти, секрети, що дозволяють відрегулювати рівень основних гормонів.

Якщо ви не можете самостійно побороти зайву вагу, грамотна консультація дієтолога – ключ до нормалізації стану, а також перший ступінь, що дозволяє домогтися бажаного результату.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Для відправки форми виберіть колір: