ВЕЧІРНИЙ АПЕТИТ. ЧОМУ ЧАСТО АППЕТИТ ЗБІЛЬШУЄТЬСЯ НА НІЧ?
1. Найпростіша і найбанальніша причина: ВІДСУТНІСТЬ РЕЖИМУ ХАРЧУВАННЯ НАПРОТЯЗІ ДНЯ.
Звичка перекушувати «на бігу», в різний час доби, іноді пропустити обід, великі перерви між їжою – все це призводить до того, що організм просто не розуміє, що відбувається, коли його годують, а коли ні, коли витрачати енергію, а коли зберігати, і все це призводить до того, що до вечора він уже не витримує, несвідомо розслаблюється і ви починаєте їсти все, що потрапить під руку.
Організм – розумна машина! Його не можна обдурити голодуванням або дієтами. Тільки правильне збалансоване харчування.
ЩО РОБИТИ?
завжди продумуйте наперед свою їжу (якщо знаєте, що нарада чи відрядження, заготуйте із собою перекус у вигляді горішків, пп-бутерброду, фруктів чи салату);
намагайтеся їсти в один і той же час і не пропускати прийоми харчування. Можна спочатку навіть заводити будильник, поки це не увійде у звичку;
привчіть себе снідати. Чим раніше ви почнете їсти, тим швидше запускати всі процеси в організмі і тим більше він витрачатиме калорій.
2. Друга причина – це НИЗЬКОКАЛОРІЙНІ ДІЄТИ
Цілий день, поки у вас є запас глікогену і енергії ви себе контролюєте і обмежуєте. Але природно до вечора рівень енергії падає, а найшвидший спосіб її підняти – це поїсти.
ЩО РОБИТИ?
перестаньте голодувати і сидіти на різних дієтах!
сніданок і обід у вас повинні бути хороші повноцінні прийоми їжі, з жирами, білками та вуглеводами.
як мінімум 2 рази (сніданок та обід) повинен включати порцію вуглеводів (каші, макарони твердих сортів тощо) і всі 3 основні прийоми їжі повинні включати білок (яйця, риба, м’ясо).
3. Ще одна причина, апетиту на ніч – ХРОНІЧНА Втома.
Якщо у вас напружена стресова робота, чи ви – молода мама, чи ненормований робочий графік – у такому разі ми їмо не тому, що відчуває голод, а для того, щоб розслабитися і відпочити. Занадто багато тренувань (особливо кардіо) – також призводить до стресу, організм не встигає відновитись і виникає режим «хронічної втоми».
ЩО РОБИТИ?
тут порада одна – треба відпочивати. Хоча б раз на тиждень повинен бути повноцінний відпочинок, коли ви не торкаєтеся роботи, і приділяєте час собі. Так, у молодих матусь тут складніше – дитину нікуди не дінеш, але постарайтеся спати хоча б 1-2 години вдень (можливо коли ваша дитина спить – просто поспіть з нею пару годин).
4. Голод у вечірній час доби може бути також унаслідок ГОРМОНАЛЬНИХ ПОРУШЕНЬ.
Нестача серотоніну – гормону радості, мелатоніну – гормону сну та лептину – гормон голоду, викликають порушення сну та режиму харчування. Проблеми зі щитовидною залозою також є частою причиною переїдання на ніч.
ЩО РОБИТИ?
необхідно звернутися до фахівця, здати всі аналізи та з’ясувати, чи є у вас гормональні порушення.