Спіруліна в дієтології
Останнім часом стає популярною така водорість, як спіруліна. Якщо раніше їй віддавали перевагу вегетаріанці і вегани, то зараз спіруліну полюбили і спортсмени, а також всі, хто підтримує здоровий спосіб життя. Попит на цей продукт змусив і нас розібрати всі плюси і мінуси вживання.
Як стверджує ВікіпедіЯ
Спіруліна – це вільно плаваючі ниткоподібні ціанобактерії, які характеризуються циліндричними багатоклітинними трихомами в лівозакрученній спіралі. Зустрічається в тропічних і субтропічних озерах, вода яких має високий рН і концентрацією карбонатів і бікарбонатів зустрічається в Африці, Азії і Південній Америці.
Для розвитку спіруліни потрібна висока температура і освітленість. Вона може виживати при температурі до 60 ° C, а окремі її пустельні види виживають, впадаючи в глибоку сплячку, навіть якщо водойма випарується і вона виявиться на каменях з температурою 70 ° C.
Найбільші комерційні виробники спіруліни розташовані в США, Таїланді, Індії, Тайвані, Китаї, Бангладеш, Пакистані, М’янмі, Греції та Чилі.
Користь спіруліни
Так чим же так корисна спіруліна? Унікальність водорості це її склад – рослинний білок, хлорофіл, вітаміни А, В, С, Д, Е, йод, фосфор, калій …
Одним з компонентів спіруліни є потужний імуномодулятор – Фітоціан.
Білок в спіруліни досягає 68%. За амінокислотним складом ця водорість випереджає велику кількість рослинних білків.
Прийом спіруліни сприяє підвищенню імунітету.
Допомагає відновленню після перенесених захворювань.
Запобігає появі вугрів, покращує стан шкіри і волосся. Сприяє виведенню шлаків і токсинів.
Нормалізує метаболізм, а також концентрацію цукру і рівень холестерину.
Спіруліна і зайва вага
Нікому не відкриємо секрет, якщо вкотре ми повторимо, що в боротьбі із зайвою вагою кращим помічником буде правильне харчування і здоровий спосіб життя.
А розроблений фахівцями «Everyday» індивідуальний раціон харчування, допоможе Вам отримати бажані результати. І якраз тут на допомогу фахівцям і Вам можна використовувати спіруліну, яка допомагає нормалізувати обмінні процеси, стимулює спалювання жирів і ефективно знижує апетит.
Як вибрати спіруліну?
Спіруліна буває в двох формах – пігулки і порошок. Який вид вибирати, вирішувати Вам. В основному таблетований варіант вибирають ті, кому смак спіруліни не до душі, однак, хочемо зазначити, що при пресуванні препарату частина корисних властивостей все ж втрачається!
А ось ті, хто вибирає порошок, отримують більший «політ фантазії» у вживанні спіруліни. Адже можна приймати її розведеною у воді, в сокові. Готувати смузі з спіруліни. Додавати її в супи і салати!
ВАЖЛИВО! Ми рекомендуємо вживати спіруліну натщесерце. Саме тоді всі корисні речовини добре засвояться. Змішайте порошок спіруліни обов’язково з теплою водою, обов’язково дайте настоятися не менше 10 хвилин. Вживайте готовий «напій» і через 30 хвилин снідайте!
Спіруліна – протипоказання
Як стверджують фахівці – спіруліна практично не має протипоказань. Однак варто врахувати, що це стосується рослин, вирощених в природному середовищі. Адже несумлінні виробники навчилися вирощувати спіруліну в штучних умовах. А ця водорість вбирає, як губка, всю хімію (яку можуть застосовувати) і природно така спіруліна перетворюється на отруту.
З можливих випадків відмови від препарату виділяють гіперчутливість, а при патологіях нирок прийом спіруліни повинен бути схвалений з лікарем.
БОНУС! Банановий смузі з спіруліною
банан,
очищений від шкірки огірок,
жменя шпинату,
одна чайна ложка спіруліни
100 мілілітрів кокосового молока
будь-які ягоди на Ваш смак
Всі інгредієнти збити в блендері. Отримуйте задоволення і вітаміни !!!
Р.С. Спіруліна для краси
Популярним стало використання спіруліни в індустрії краси.
- Водорості активно застосовують для обгортань. Ця процедура здатна помітно освіжити і підтягнути шкіру, відновлює водний баланс і збагачує корисними речовинами. Обгортання можна робити і в домашніх умовах, використовуючи водорості в пресованої формі.
- Маска з додаванням меду, вівсянки і спіруліни розгладжує зморшки, відновлює і підтягує шкіру обличчя.