ул.Панянка 65Б36022Украина, Полтавская область, город Полтава+38 (066) 249 61 79

Сон і зайва вага – взаємозв’язок

Ми весь час чуємо, що якщо мало спати, то вага не знизиться. А чи можна зробити навпаки – налагодити сон і стати стрункішою? Спробуємо сьогодні розібратися в цьому питанні.

У нинішній час зайва вага набирає все більших і більших масштабів і дослідники проводять паралель з тим, що більшість людей страждає недосипанням. У шаленому ритмі життя (робота, турботи і т.п.) мало хто спить по 8 годин на добу.

Проводилися дослідження в яких встановили спостереження за групою жінок (40-60 років). Протягом 5 років фіксували їх час сну, режим дня і вагу. Як виявилося в кінці дослідження, проблеми зі сном, недосипання і часті пробудження вночі привели до набору ваги – не менше 5 кг!

Друге дослідження проводилося на основі харчування і фізичних вправ чоловіків. Виявилося, що ті чоловіки які недосипали, на протязі дня їли куди більше, ніж ті, хто спав не менше 8 годин.

А як же діти? Скорочення сну в дитячому віці сильно підвищує ризик ожиріння!

Так як же сон впливає на набір ваги?

1. Хто менше спить, у того менше енергії протягом дня. В наслідок чого падає мотивація для занять спортом.

2. Не виспавшася людина менше рухається в порівнянні з тими, хто спить не менше 8 годин щоночі.

3. Кількість і якість сну, впливає на гормон грелін і лептин, які контролюють апетит. Організм намагається поповнити запаси енергії, а в результаті поповнюються лише жирові запаси.

Цікавий факт: Синтез гормону соматотропіну, який регулює обмін жирів і допомагає їх спалювати, відбувається в організмі людини з 23.00 до 01.00. Тому ми радимо засипати до 11 вечора!

Поганий сон впливає не тільки на зайву вагу, так само можуть виникнути такі проблеми зі здоров’ям:

  • підвищення або зниження артеріального тиску
  • ризик розвитку кальцинозу корональних артерій
  • ризик виникнення діабету
  • депресія

Щоб поліпшити здоров’я і позбавитися від зайвої ваги зверніться до фахівців Everyday, які допоможуть Вам скласти правильний раціон харчування, налагодити сон і жити повним життям.

Everyday Дієтолог – життя зі смаком!


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Для відправки форми виберіть колір: