ул.Панянка 65Б36022Украина, Полтавская область, город Полтава+38 (066) 249 61 79

Сири низької жирності не зашкодять вашій фігурі, за умови помірного споживання. Як називаються такі сири? Який сир вважається низькокалорійним?

сыры низкой жирности

Сирце молочний продукт з високим вмістом білка. Здавалося б, його можна без проблем і будь-яких обмежень включити в свій раціон. Але, на жаль, у нього є один істотний недолік – висока жирність, через яку калорійність продукту теж досить велика.

Провідним чинником, який впливає на енергетичну цінність даного продукту, є показник його жирності. Одиниця маси жиру дає майже в три рази більше енергії, ніж аналогічна кількість вуглеводів, тому показник жирності і має таке велике значення. Варто зазначити, що стандартна жирність сиру дорівнює 50-60 г або 50-60% в сухій речовині. Тому, якоюсь гранню між «звичайними» і «дієтичними» видами вважається показник 30%. Ми хочемо запропонувати вам перелік сирів зі зниженою жирністю.

Сири низької жирності. Тофу- соєвий сир (жирність 1,5-4%)

сыры низкой жирности-тофу

Хоча він і виробляється на основі соєвого молока, тофу зараховують до сирів, так як за кольором і консистенції він нагадує нежирну і несолону бринзу. За своїм вмістом тофу багатий високоякісними білками, тому він з успіхом може замінити м’ясо. Кальцій, в надлишку присутній в цьому продукті, прекрасно впливає на кістковий скелет, що робить тофу ідеальним продуктом для споживання його людьми похилого віку з метою попередження таких хвороб, як наприклад, остеопороз.

Крім того, 100 гр сиру тофу містять всього 90 калорій, тому його рекомендують включати в дієтичне меню. Багато знаменитостей замінили в своєму раціоні молочні продукти і сири на соєві, тому в даний час розроблено безліч дієт, що передбачають знижене споживання класичних сирів, в той час як тофу рекомендований до щоденного споживання поряд з їжею рослинного походження

Дієтологи заявляють і про його цілющі властивості, адже вже доведено, що він сприяє зниженню рівня «поганого» холестерину (LDL) в крові, що служить попередження безлічі серцево-судинних захворювань.

Зернистий сир (жирність 5%)

 

Зернистий творогрізновид сиру зниженої жирності. Являє собою сирне зерно, змішане зі свіжими, трохи підсоленими вершками. Може вживатися як самостійне блюдо, а також для приготування різних салатів.

Зернистий сир відноситься до дієтичних продуктів, входить до складу великої кількості дієт. Казеїновий білок, що міститься в ньому, є оптимальною заміною тваринних білків, може застосовуватися в спортивному харчуванні (продукт користується великим попитом у культуристів). У складі зернистого сиру відсутні пурини, легкозасвоювані білки не мають подразнюючої дії на суглоби, на відміну від білків м’яса.

Продукт багатий на кальцій, його вживання сприяє зміцненню нервової системи, що дуже важливо для сучасних людей, які щодня зіштовхуються з численними стресами. Його наявність в щоденному раціоні сприяє профілактиці атеросклерозу, укріплюючи. діє на кісткову тканину.

Гаудетте (жирність 7%)

 

 

Сири низької жирності – гаудетте, це легка насолода для тих, хто прагне до здорового способу життя. Напівтвердий сир Гаудетте містить всього 7% жиру (15% в сухому залишку). Цей сир з м’яко-тонким, кілька пікантним смаком, ідеальний для любителів відомого сиру Гауда. Крім того, сир легко засвоюється і володіє високим вмістом кальцію. Тому цей сир обов’язково повинен бути присутнім в раціоні кожного любителя сиру.

Сири низької жирності – Чечіль (жирність 5-10%)

 

Цей волокнистий ропний сир по консистенції нагадує сулугуні.

За зовнішнім виглядом цей сир не має нічого спільного з будь-яким іншим. Він випускається у вигляді волокнистих за структурних ниток, пов’язаних в пучок. Дозріває Чечіль в розсолі, але нерідко його змішують з творогом, або іншим сиром і набивають в неглазуровані глечики або бурдюки.

Смак і запах цього сиру кисломолочні, гострі, волокнисте тісто щільне, поверхня продукту шорстка. Жиру в ньому міститься до 10%.

Рікотта (жирність 13%)

 

Часто рікотту називають сиром, але це не зовсім так: адже він готується не з молока, як ми звикли думати, а з сироватки, що залишається після приготування інших сирів.

Скибочки рікотти містять, в середньому, 49 калорій і 4 г жирів, половина з яких – насичені. У вмісті цього продукту зазначається найнижча кількість натрію в порівнянні з іншими сирними продуктами. Завдяки своїй високій поживності і значному складу вітамінів і мікроелементів, рікотта дає швидке відчуття насичення. Крім того, цей сорт сиру визнаний захисником нашої печінки, адже в ньому присутній метіонін – сірковмісна амінокислота.

Фета (жирність 5-15%)

фета. сыры низкой жирности

Сири низької жирності. Фета – традиційних продукт грецької кухні. Але його із задоволенням їдять у багатьох інших країнах, в тому числі і у нас. Фета вважається жирним продуктом, з високим вмістом холестерину і калорійністю приблизно 260 ккал / 100 гм. Але далеко не всім відомо, що обожнюваний ними сир фета виробляється у версії лайт, хоча, зізнатися, саме цю його різновид важко знайти на прилавках супермаркетів.

Фета-лайт зазвичай готується з козячого молока і містить всього 30% жирів, тоді як для виробництва традиційної фети використовується овече молоко, і тоді її жирність становить 60%.

Адигейський сир (жирність 18-20%)

 

Сир Адигейський так само як і фета, бринза, маскарпоне і Рікотта відноситься до м’яких сирів. Але є й відмінна риса сиру Адигейського. На вигляд сир схожий більше на творог, а за смаком нагадує відомий напій кисле молоко. У процесі приготування такий сир пастеризують при дуже високих температурах. Молоко для адигейського сиру поступово нагрівають до температури в 95 градусів за Цельсієм. Наприклад, тверді сири виготовляють при температурах не вище 70 градусів.

Після того, як молоко нагріється до необхідної температури його з’єднують з сироваткою. В результаті молоко згортається і утворює згустки на поверхні сироватки. Спеціальним кошиком молочні згустки збирають і формують з них головки сиру Адигейського, потім сир солять. Вважається, що це кращий спосіб виробництва сиру, при якому одночасно зберігаються корисні властивості продукту і відбувається процес знежирення. Низька калорійність сиру Адигейського – це наслідок майстерності сироварів, яке відточувалося не одну сотню років.

Сир містить молочні жири і білки, які засвоюються на 98%. Тому в раціоні спортсменів завжди є цей сир. 80 грам адигейського сиру містить добову норму білка для організму людини. Низька калорійність сиру Адигейського дозволяє рекомендувати його людям страждаючим гіпертонічними або шлунково-кишковими захворюваннями

Калорійність сиру адигейського 264 кКал.

Натуральний сир повинен бути в щоденному раціоні кожної людини. Сир дає необхідний комплекс вітамінів і мікроелементів, допомагає відновлювати сили і є джерелом гарного настрою!

 

 

Мітки не вказані

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Для відправки форми виберіть колір: