ул.Панянка 65Б36022Украина, Полтавская область, город Полтава+38 (066) 249 61 79

Гормони щастя та мотивації

Зміни в гормонах і нейромедіаторах – змінюють всю хімію організму і в наслідок змінюються фізіологічні процеси і наша поведінка. Всі ми чули про так званий “гормон щастя” – серотонін, однак є ще і його “супутник” – дофамін. Обов’язково варто відзначити, що тільки в комплексі ці гормони створюють певну ментальність і емоційний стан.

Серотонін – дуже важливий, це наш головний антидепресант. Серотонін розфарбовує наше життя в яскраві фарби! А його відсутність викликає складні депресивні стани і складності в роботі мозку! Дофамін – це гормон мотивації, руху вперед, ентузіазму, кайфу, бажання змінювати навколишне середовище …

Ці гормони підвищують психічні та інтелектуальні якості людини. Чіткої межі між ними не існує, за великим рахунком, вони працюють в комплексі.

Наприклад, беручи участь в будь-яких змаганнях, Ви відчуваєте спрагу перемоги, тренуєтеся, сам процес змагань, мотивація і прагнення виграти, напористість, очікування заповітного кубка, ентузіазм – це дофамін. А те, що буде після перемоги: почуття радості, задоволеності, нагороди, відчуття зростання свого статусу, радість визнання, відчуття реалізації, достаток, відчуття, що тобі все по плечу – це серотонін.

Серотонін і харчування

Жменя зеленої гречки або пару бананів – цілком виправдана при стані депресії. Адже в гречці, бананах, бобових і в деяких інших продуктах багато амінокислоти триптофану, для синтезу серотоніну. Адже серотонін синтезується не тільки шишкоподібною залозою, а й клітинами травного тракту, від 80 до 95%, тому можна сказати, що наше щастя на 80-95% залежить від кишківника. Більшість клітин мозку залежать від серотоніну, це ділянки пов’язані з настроєм, сексуальним потягом, апетитом, сном, пам’яттю…

Серотонін впливає на:

 • роботу кишківника
 • настрій
 • згортання крові
 • чутливість больових систем
 • бере участь в утворенні грудного молока
 • функціонування серцево-судинної і ендокринної системи

Брак серотоніна позначається на метаболізмі корисної мікрофлори кишківника. Серотонін налагоджує і прискорює перистальтику кишківника і дефекацію, прискорює метаболізм і бореться із зайвою вагою!

При дисбалансі гормонів, що викликають депресію, паніку призначають антидепресанти, проте їх вплив на людину має і зворотну сторону медалі. Антидепресанти мають побічні ефекти. Згодом викликають залежність, підривають стан ендокринної системи. Тому краще змінювати свій стан за допомогою природних способів.

Як підвищити рівень серотоніну в організмі

 • Вживайте продукти з вмістом триптофану (бобові, апельсини, зелена гречка, арахіс, банани, фініки, апельсини, буряк, кедрові і інші горіхи …)

 • Міняйте мислення (за допомогою йоги, медитацій, позитивних вражень, подорожей – не важливо, вибирайте свій спосіб)

 • Прибирайте зі свого життя почуття провини і горя

 • Виходьте на світло і отримуйте вітамін Д

 • Тренуйтеся, адже помірна фіз. навантаження має антидепресивні властивості

 • Слідкуйте за роботою і станом шлунково-кишкового тракту

 • Якісний і повноцінний сон
 • Слідкуйте за рівнем кортизолу

 • Вживайте фрукти замість солодкого

 • Вітаміни групи В і магній (листя салату, гречка, вівсянка, овочі, зелень, квасоля, рис, морська капуста, сухофрукти, висівки)

 • Слідкуйте за поставою (сутулість знижує вироблення багатьох важливих гормонів)

 • Самовдосконалення, придбання нових навичок

 • Зменшіть вживання алкоголю

 • Слідкуйте за вагою!

Депресія і ожиріння

Депресія і ожиріння також пов’язані між собою. Відкладення жиру в області живота, викликане дією кортизолу, рівень якого підвищений при хронічному стресі і депресивних розладах. Людям, які страждають на депресію важко перейти на правильне харчування і дотримуватися дієти.

Коли ми щось їмо, цукор потрапляє в кров, викликає викид інсуліну, інсулін переводить глюкозу в середину клітини і запускає ряд процесів, які призводять до виділення серотоніну. Надходження в організм вуглеводів призводить до викиду підшлунковою залозою гормону інсуліну, завдання якого вилучити з крові зайву глюкозу і помістити її в клітину, попутно інсулін відправляє з крові в м’язи всі незамінні амінокислоти. Але єдина кислота яка не піддається інсуліну це триптофан (з допомогою якого, як ми пам’ятаємо, синтезується серотонін). Триптофан залишається в крові, доходить до мозку і підвищує рівень серотоніну, який дає відчуття насичення.

Властивість підвищувати собі настрій солодощами відбувається на підсвідомому рівні – хочеться шоколаду після стресу, під час ПМС, взимку, або коли Ви кинули палити … Але підняття настрою калорійною, високо-вуглеводною їжею, згубно впливає на наше здоров’я і фігуру. Все з’їдені калорії, заради серотониновой підживлення, переходять в жирову тканину і приносять інші проблеми зі здоров’ям Використовуйте солодке (фрукти) або правильні вуглеводи в своєму харчуванні для викиду серотоніну – і як наслідок підвищенню настрою.

Будьте щасливі!

 

Мітки не вказані

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Для відправки форми виберіть колір: