ул.Панянка 65Б36022Украина, Полтавская область, город Полтава+38 (066) 249 61 79

Головна властивість овочів, якм робить їх дієтичної їжею – низька калорійність. Тільки картопля вибивається з ряду, оскільки містить в 100 грамах більше 80 ккал. Цим і обумовлено її виключення з дієтичного меню. Хоча є овочеві дієти, що дозволяють вживання картоплі, правда в дуже строго обмежених кількостях. Всі інші овочі – сприяють схудненню.

Деякі з овочів і зовсім мають негативну калорійність. Це означає, що на переробку таких овочів організм витратить більше калорій, ніж отримає в результаті їх засвоєння. Так, негативну калорійність мають капуста і селера.

Часто причиною зайвої повноти є порушений обмін речовин, який в кінцевому підсумку може призвести до ожиріння, захворювання судин, гіпертонії і діабету. Від таких неприємних перспектив можна позбутися, якщо вчасно підтримати організм і спробувати налагодити обмін речовин за допомогою натуральних засобів.

Один з таких засобів – овочі. Вони багаті на клітковину, в них багато вітамінів і мінеральних речовин, а ще вони можуть сприяти схудненню, якщо їх правильно вживати.

Вживаючи овочі (крім картоплі), важко домогтися «перебору» калорій – для цього потрібно з’їсти дуже багато. Однак овочі досить швидко насичують, тому у великих порціях немає необхідності. Виходить ідеальне для дієти поєднання: ви отримуєте мало калорій, але при цьому не голодуєте.

Друга дієтична властивість овочів – високий вміст баластних речовин – клітковини. Овочева клітковина нерастворима, тобто в організмі вона не розщеплюється. Проходячи по шлунково-кишковому тракту, волокна клітковини, по-перше, стимулюють секрецію травних соків, а по-друге – покращують моторику, сприяючи регулярному і доброму очищенню кишківника. У тому числі від шлаків і токсинів, так як вбирають їх.

Клітковина також частково пов’язує жири, не дозволяючи їм засвоїтися повністю. Хороша робота травлення позитивно впливає на обмін речовин.

Регулярне і достатнє вживання багатих на клітковину овочів оздоровлює не тільки кишківник, але і серцево-судинну систему, оскільки знижує кількість холестерину і цукру в крові.

Також овочі крім низького вмісту калорій і великої кількості клітковини, багаті вітамінами і мінеральними речовинами. Скорочення калорій в раціоні – це стресова ситуація для організму і позбавляти його ще і вітамінно-мінеральної підтримки неприпустимо.

Відразу потрібно зробити застереження: використання овочів для схуднення підійде не всім.

Є овочі (особливо сирі), які у великій кількості можуть собі дозволити тільки люди, у яких немає захворювань шлунка або кишківника. Клітковина овочів груба і може викликати загострення захворювань. Правильне рішення – проконсультуватися спочатку з лікарем. При відсутності протипоказань можна вибирати найбільш підходящий для вас варіант дієти.

Вживання свіжих овочів дозволяє підтримувати нормальну функцію кишківника, стимулювати виділення травного соку і посилювати його активність. Низька калорійність тільки додає привабливості цим продуктам, тому що дозволяє вживати їх у великих кількостях без ризику погладшати. У таблиці калорій овочів знайдемо такі відомості: в капусті всього 27 ккал, в баклажанах – 24, в гарбузі – 29. Такі ж приблизно цифри калорійності побачимо близько інших овочів.

Овочі не багаті вуглеводами – це теж плюс. Навіть при дотриманні білкової дієти овочевий салат ніяк не може перешкодити процесу схуднення. Навпаки – він допоможе розвантажити печінку і нирки від важкої білкової їжі.

Для того, щоб зберегти всі корисні якості овочів в цілості, треба якомога ретельніше захищати їх від контакту з повітрям: різати овочі в салат слід прямо перед їжею.. При готуванні їх треба залишати напівсирими – так набагато корисніше. Варити овочі краще в шкірці, не довше ніж 10-15 хвилин. Зберігати їх краще в замороженому або квашеному вигляді.

Різноманітність овочевих страв допомагає не відчувати почуття дискомфорту при проходженні овочевої дієти, яку можна скласти на свій розсуд. При цьому можна використовувати практично будь-які овочі, не переборщуючи з картоплею, тому що в ній все-таки багато вуглеводів. Корисно комбінувати овочі, як в салатах, так і в соках. Наприклад, морквяно-капустяний сік можна назвати ліками від усіх хвороб, тому що в ньому сконцентровано все, що потрібно людині для здоров’я.

Овочі, що сприяють схудненню

Всі овочі підходять для схуднення, крім картоплі. У них дуже багато клітковини, вітамінів і мінерального вмісту, майже зовсім немає жирів, а це значить, що за допомогою овочів можна нормалізувати обмін речовин, очистити організм і прибрати зайву вагу. Сприяють схудненню практично всі листові овочі і зелень. Звичайні продукти з холодильника здатні створити диво з організмом: морква, капуста, кабачки, помідори, баклажани, гарбуз, огірки та інші природні цілителі.

Допомагають скинути вагу також овочі, що містять багато вітаміну С: перець, буряк, редис і його родичі, а також зелена і ріпчаста цибуля, часник. Однак особняком в цьому ряду стоїть такий чудовий овоч, як селера. Чим же він такий цінний? Він допомагає не тільки не придбати зайві кілограми, але і скинути вже наявні. Секрет в тому, що селера спалює міжклітинний жир в організмі. Вона має так звану «негативну» калорійність. Тому і страви, приготовані з неї, і сік селери дуже корисні для тих, хто хоче схуднути.

Не набрати зайвих кілограмів допоможуть кабачки (23 ккал) і баклажани (24 ккал), томати (23 ккал) і огірки (23 ккал), гарбуз (29 ккал). Їжу, правильно приготовану з цих складових, можна їсти майже в необмежених кількостях. Томати допомагають швидко насититися, крім того, вони не дають розвинутися різким нападів голоду. Баклажани виведуть з тіла зайву рідину, кабачки і гарбуз налаштують водно-сольовий баланс, не дадуть з’явитися набрякам.

Особливо корисні свіжі, щойно приготовані овочі. Ось чому чистити і різати їх слід перед самим вживанням, бажано, великими шматками, щоб зменшити контакт з повітрям. Варені овочі (крім помідорів) втрачають більшу частину корисних якостей, зникають вони і від довгого зберігання. Тому всі овочі краще їсти сирими, заморожувати або квасити.

 Овочі для схуднення на тиждень

Дієта дуже проста: їсти п’ять разів на день тільки овочі. Кількість овочів на день – півтора кілограма. Чим різноманітніше набір овочів, тим краще. Можна їсти кабачки, капусту, селеру, болгарський перець, моркву, шпинат, листовий салат, буряк, огірки, зелену стручкову квасолю, помідори, кріп, петрушку.

Піддавати тепловій обробці краще тільки ті овочі, які в сирому вигляді не їдять, інші –  свіжими. Користь від сирих овочів для схуднення набагато більше. Підходить як роздільне вживання овочів, так і змішування їх в салати. Нарізані овочі потрібно з’їдати відразу: чим довше вони знаходитимуться в контакті з повітрям, тим менше вони корисні. Якщо овочі відварюються (буряк, морква), то обов’язково в шкірці.

Не забувайте пити багато рідини (звичайна вода, мінеральна вода без газу, свіжі овочеві соки, зелений чай) – 1,5-2 літри на добу. Солодке, борошняне і жирне повністю видаляються з раціону. Виняток робиться для рослинного масла, яким можна заправити салат (не більше чайної ложки). За тиждень можуть піти 5 зайвих кілограмів.

Безперечно, ця тижнева дієта на овочах дуже сувора і її складно витримати. Можна вибрати більш м’який варіант.

«М’яка» овочева дієта на тиждень

Принцип дієти аналогічний – 1,5 кг овочевого асорті в день і п’ятиразове харчування. Але крім овочів можна їсти молоко і кисломолочні продукти (сир, кефір або йогурт) з низьким вмістом жиру. Дозволяється також житній хліб в невеликих кількостях і деякі фрукти (апельсини, груші, яблука). Урізноманітнити дієту дозволить чергування сирих овочів з приготованими. Наприклад, поснідати можна салатом із сирих овочів і зелені, на обід приготувати овочі на пару, а повечеряти знову сирими.

За умови, що така дієта добре переноситься організмом, можна не обмежуватися тижнем, а продовжити її до місяця. Повторно використовувати овочеву дієту, незалежно від того, скільки вона триває, слід тільки через рік.

Найпростіший варіант дієти на овочах, який можна застосовувати щотижня – розвантажувальний день. Можна дотримуватися того ж принципу, що і в овочевій дієті на тиждень. Якщо ви не любите сирі овочі, готуйте їх будь-яким способом, крім смаження, – тушкуйте, запікайте, готуйте на грилі або на пару. Чудово і правильно, якщо овочі будуть у вашому раціоні не тільки під час дієти або розвантажувального дня, але постійно.

Щоб овочі були по-справжньому корисні, їх потрібно грамотно вибирати і зберігати. Найбільше корисних речовин і вітамінів у свіжих, недавно зібраних овочах. Протягом зберігання кількість корисних речовин в овочах йде на спад. Зрозуміло, що свіжі овочі доступні тільки влітку і восени. На зиму багато овочів і зелень можна заморожувати – це максимально збереже в них вітаміни. Ідеально, якщо овочі вирощені на власній ділянці, – це гарантія того, що вони вільні від хімічних добрив і безпечні.

Міцного Вам здоров’я!

Мітки не вказані

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Для відправки форми виберіть колір: