ул.Панянка 65Б36022Украина, Полтавская область, город Полтава+38 (066) 249 61 79

Зародження лікувального голодування

Виникнення методики «лікувальне голодування» відбулося ще в далекі часи, коли для наших предків було в порядку норми переносити тривалі періоди голодування. Тоді з’явилися теорії про те, що все це має лікувальну дію на організм людини.

Але далеко не всі підтримували цю теорію. Були і противники, і прихильники. Наприклад, Гіппократ підтримував теорію лікувального голодування і називав її аналогом чудодійних ліків.

Протягом вже не одного століття, вчені сперечаються про питання «за і проти» такої методики.

Лікувальне голодування. Міф чи реальність?

Лечебное голодание за и против

Лікувальне голодування за і проти. Так, Ви все правильно зрозуміли! Лікувальне голодування дійсно існує. Називається воно саме так, тому що відбувається під контролем фахівців і часто, в короткий проміжок часу.

Методика передбачає повне утримання від вживання їжі на певну кількість часу. Зазвичай це становить від одного дня до 4 тижнів. Своєю ефективністю способу вважається стрес, який переносить організм під час голодування: швидкий метаболізм, спалювання шлаків.

Це найкращий спосіб для уповільнення процесу старіння організму, омолодження, поліпшення самопочуття, підвищення фізичної і розумової активності.

Часто фахівці рекомендують скористатися цим методом, якщо є проблеми з серцево-судинною системою, шлунком, кишечником, є алергічна реакція. І звичайно ж, це допоможе позбавитися від зайвої ваги.

Мінуси лікувального голодування

Є і мінус – наявність постійного відчуття голоду і загальна слабкість. Дієтологи призначають, в такому випадку, комплекс вітамінів. Але все ж більшість фахівців рекомендує вдаватися до 26-годинному голодування. Такий метод є більш щадящим для організму і дуже корисним, якщо до нього додати ще баню, легкі фізичні навантаження.

Вкрай не рекомендується самостійно організовувати цей захід, так як можна дуже нашкодити своєму організму. Цей процес не такий легкий, як здавалося б на перший погляд.

Для початку потрібно поміняти режим енергоспоживання організму. Якщо людина відмовляється різко від їжі, її організм виснажується. Багато хто навіть не усвідомлює, що це може мати летальні наслідки, коли встановлює собі різкі заборони на їжу і при цьому займаються спортом, ходять на роботу. Так само небезпечно і різко виходити з голодування.

Чи безпечне лікувальне голодування?

Фахівці заявляють, що цей захід потребує правильної і помірної підготовки. Якщо Ви хочете схуднути, бажано за 2 тижні до цього наблизитися до правильного харчування. Необхідно поступово скоротити вживання в їжу соління, копченостей, солодощів.

Лікувальне голодування має дві сторони медалі. Не враховуючи його плюси, різке припинення надходження корисних елементів в людський організм погано позначається на його функціях.

Наприклад, така методика заборонена:

  • літнім людям і підліткам, до 16-років;
  • вагітним жінкам і годуючим мамам;
  • анорексія;
  • захворювання серця, нирок;
  • невстановлений діагноз;

Академія харчування та дієтології США стверджує, що найефективніший метод схуднення – худнути повільно, раціонально харчуватися, чергуючи це з фізичними навантаженнями. А раціонально харчуватися – означає відмовитися від шкідливої ​​їжі, фастфуда, і робити акцент на фруктах і овочах.

Що таке збалансоване харчування?

Це повноцінне харчування, яке відповідає всім потребам організму, підтримує правильну середу в організмі людини і обмінні процеси на постійному рівні. Порушення обміну речовин призводить до різних збоїв у функціонуванні організму, захворюванням. А неправильно організоване харчування – до зниження працездатності, до підвищення ризику захворювання.

Техніка дуже проста, варто лише дотримуватися таких рекомендацій :
  • урізноманітнити раціон;
  • дотримуватися режиму;
  • не переїдати;
  • знати склад, калорійність уживаного продукту;
  • не забувати снідати;
  • риба, м’ясо, овочі, фрукти, хліб грубого помелу, молочні продукти повинні стати Вашими кращими друзями;
  • віддавати пріоритет відвареній, тушкованій або запеченій їжі.

Наша порада: не експериментуйте зі своїм здоров’ям! Не займайтеся самодіяльністю! Самим розумним рішенням буде звернутися до фахівців у цій галузі. Професіонали нашого центру дієтології допоможуть Вам підібрати правильний режим для Вашого організму, привести Ваше тіло і здоров’я до ладу правильно!

Мітки не вказані

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Для відправки форми виберіть колір: