ул.Панянка 65Б36022Украина, Полтавская область, город Полтава+38 (066) 249 61 79

Можливо Ви чули раніше про так званий «гормон голоду», який грає важливу роль в роботі нервової системи. По-іншому його ще називають лептином. Що таке лептин і яку роль він відіграє при схудненні? Дізнаєтеся нижче.

 

Що таке лептин?

Лептин. Роль лептина при похудении

Лептин. Роль лептина при похудении

Лептин – це поліпептидний гормон, що виробляється в жирових клітинах, який циркулює в кровотоці і надходить в мозок. Він регулює апетит, споживання їжі та масу тіла, діє на специфічні рецептори гіпоталамуса для придушення апетиту як за допомогою протидіючих, так і стимулюючих механізмів.

Жир є місцем синтезу лептину. Чим більше жирових клітин, тим вище в організмі рівень лептину. Цей гормон, як би говорить Вашому мозку, що в Ваших жирових клітинах зберігається досить енергії, щоб займатися нормальними метаболічними процесами. У міру підвищення рівня лептину Ваш апетит зменшується, у міру зниження – збільшується.

Роль лептину в схудненні

лептин и вес

лептин и вес

Більшість людей цікавить тема втрати ваги. Однак не кожен знає, як її позбутися найбільш ефективно і безпечно для здоров’я. У жінок рівень цього гормону в 2-4 рази вище ніж у чоловіків, тому, жінки частіше потрапляють в так звану «пастку лептину» – відмовляючись від їжі, вони ще більше набирають вагу, тому що порушується метаболізм

Адже теоретично високий рівень лептину повинен повідомляти про достатню кількість енергії. Однак, при зайвій вазі, нерідко відбувається збій в організмі (клітини втрачають чутливість) і мозок ніби не бачить зайвий жир, починає думати, що організм вмирає «голодною смертю», в результаті – збільшення апетиту.

Лептин в дієтичних добавках

На ринку є ряд добавок з лептином, виробники стверджують, що дана дієтична добавка допомагає схуднути. Однак для підтвердження даного твердження не так багато даних.

лептин в диетических добавках

Як утримати нормований рівень лептину в організмі, одночасно знижуючи вагу?

Перед Вами основні аспекти, які допоможуть Вам досягти бажаного.

  • Правильне харчування

Необхідно налагодити свій раціон. Відмовитися від швидких вуглеводів (без різкого обмеження). Збільшити споживання білкових продуктів, а також поліненасичених жирних кислот омега-3 (риба, горіхи і насіння, бобові). Урізноманітнити свое харчування фруктами і овочами (брокколі, капуста, спаржа, морква, чорниця …)

Наші діетологи Everyday складуть для Вас правильний раціон харчування, при якому Ви зможете втрачати зайву вагу і підтримувати рівень лептину в крові одночасно.

  • Здоровий сон

Відчуття голоду може турбувати Вас через поганий і недостатній сон. Недосипання знижує рівень лептину в крові, що негативно відбивається на Вашу діяльність. Під час безперервного сну від 8 до 12 годин збільшується рівень лептину до нормального рівня.

Здоровий спосіб життя може стати для Вас звичним ритмом!

  • Фізичні вправи

Тренуючись, Ви не тільки спалюєте калорії, але і відновлюєте рівень лептину в організмі.

Крім лептину відчуття насичення і голоду регулюють десятки речовин, тому спиратися на зниження ваги з огляду тільки на аналіз на лептин, неможливо. Незважаючи на всі дані про значення лептину в наборі або зниження ваги, менопаузі, синдромі полікістозних яєчників, безплідді, депресії, тромбозі, інсульті тощо – його остаточна роль в організмі невідома.

Ожиріння призводить до ускладнень зі здоров’ям. Є безліч причин надмірної ваги, таких як резистентність до інсуліну, генетика і т.п. Для того, щоб дієта діяла ефективно, Ви повинні спочатку переконатися, що саме рівень лептину є причиною Вашого зайвого жиру. Отже, найкраще звернутися до дієтолога, перш ніж зважитися сідати на дієту.

Дотримуючись наших рекомендацій, збалансованого харчування і здорового способу життя, ви візьмете під контроль свій рівень лептину, що допоможе Вам уникнути зайвих кілограмів і утримати вагу назавжди!

Мітки не вказані

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Для відправки форми виберіть колір: