ул.Панянка 65Б36022Украина, Полтавская область, город Полтава+38 (066) 249 61 79

Користь ягід. З настанням літа у нас з’являється величезний вибір різних фруктів, овочів і ягід. Можна “вітамінізувати” як завгодно. Полуниця, малина, вишня, черешня, смородина – всі ці ягоди ми дуже любимо і намагаємося часто купувати, закриваємо варення, компоти, робимо морси.

Ми знаємо, що ягоди дуже корисні, але в чому ж конкретно проявляється користь ягід?

Польза ягод: малина

Користь ягід проявляється завдяки їх унікальному вітамінно-мінеральному складу.

  1. Вітаміни А і С діють як антиоксиданти і захищають клітини від ушкоджень і передчасного старіння. Ви чули про те, що ягоди продовжують молодість? Так ось це – чистісінька правда. Ці вітаміни, що містяться в них зберігають клітини, а також беруть участь в оновленні клітин різних тканин і органів, в тому числі клітин шкіри, волосся і нігтів.

  1. Ягоди допомагають схуднути. У ягодах знаходиться багато харчових волокон, які стимулюють обмін речовин, а також дрібні насіння, які проявляють таку ж дію. При цьому в ягодах немає жирів і знаходиться мінімальна кількість калорій. Але! У ягодах досить багато цукрів, що потрібно також врахувати при їх вживанні. Просто потрібно дотримуватися норми (не більше 400 г фруктів і ягід на добу).
  1. Всі ягоди містять багато калію, що дуже корисно для нормальної роботи серцево-судинної системи. Калій здатний нормалізувати підвищений тиск, зміцнити серцевий м’яз, а разом з вітамінами-антиоксидантами і зміцнити судини. Це властивість буде дуже корисно для гіпертоніків і людей, які страждають іншими серцево-судинними захворюваннями.
  1. Червоні і сині ягоди містять багато заліза і фолієвої кислоти. Це означає, що вони дуже корисні для вагітних, коли дуже важливо швидке ділення клітин, нормальний процес кровотворення і забезпечення киснем всіх клітин і тканин. Також це властивість буде дуже корисною для людей, які страждають на анемію і іншими наслідками недостатності цих речовин.

  1. Ягоди широко застосовуються і в косметології. Адже крім їх вживання в якості їжі з них можна робити всілякі маски, тоніки та інші засоби по догляду за обличчям і тілом. Такі процедури прекрасно живлять шкіру вітамінами місцево, освіжають її, проводять профілактику старіння. Це дуже важливо особливо в літній період, коли шкіра схильна до тривалого впливу сонячного світла, що робить її сухою.

  1. Багато ягід містять біологічно активні речовини, що володіють антисептичними, протизапальними і ранозагоювальними властивостями. Дуже часто, наприклад, при запальних захворюваннях нирок і сечового міхура цими властивостями користуються люди, вживаючи кислі ягоди або їх морси. Також за допомогою вживання ягід можна проводити профілактику загострення хронічних захворювань травного тракту, таких як виразкова хвороба, гастрит, ентерит, коліт та інше. Важливо не вживати багато ягід під час загострення цих захворювань, так як їх харчові волокна і органічні кислоти можуть надавати дратівливу дію на слизову оболонку кишківника, а також органів виведення.

Як вживати ягоди, щоб отримати від них лише користь?

По-перше, бажано вживати ягоди свіжими і недавно зібраними. В крайньому випадку, це повинна бути мінімальна термічна обробка – компот, вареники з ягодами. Джеми не зважають корисними, так як при довгому варінні і зберіганні значна частина вітамінів просто руйнується, а також наявність великої кількості цукру просто зводить нанівець всі корисні властивості ягід.

Дуже гарним способом зберегти ягоди тривалий час є заморожування і сушіння. У цих випадках втрата вітамінів та інших корисних речовин незначна.

Як вибрати ягоди?

польза ягод: клубника

Користь ягід буде максимальна, якщо Ви придбаєте ягоди справжні, корисні, а це можна зробити в декількох випадках, якщо будете вирощувати їх самі, купувати у знайомих, які будуть вирощувати їх самі або вміти правильно відрізнити справжні ягоди від штучно вирощених із застосуванням різних хімічних добавок .

Завжди потрібно звертати увагу на зовнішній вигляд ягід. Занадто гарні і особливо великі ягоди, швидше за все будуть проведені із застосуванням небажаних добавок. До речі, смак таких ягід також буде відрізнятися, він не буде досить яскравим.

З запахом, практично, те ж саме. Чим вони свіжі і натуральніші, тим запах буде сильніший і приємніший.

Ми дуже любимо ягоди і намагаємося себе балувати якомога частіше, адже це приносить максимум користі і цим обов’язково потрібно користуватися. Важливо пам’ятати, що користь ягід проявляється завдяки їх складу, а саме наявності вітамінів, мінералів, цукрів.

При правильному виборі, зберіганні і вживанні користь ягід проявиться максимально, імунітет буде міцним, а настрій відмінним!

Мітки не вказані

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Для відправки форми виберіть колір: