ул.Панянка 65Б36022Украина, Полтавская область, город Полтава+38 (066) 249 61 79

Дуже часто можна почути від людей, що намагаються схуднути, що для того, щоб позбавитися від зайвих кілограмів потрібно не вживати хліба. Та чи так це насправді? А насправді, фахівці радять зменшити зпоживання вуглеводів, але не виключати їх зовсім з раціону, адже вони є основним джерелом енергії, регулюють обмін білків та жирів.

Але в цій статті ми не будемо рощбирати класифікацію вуглеводів, а хочемо розповісти про користь чорного хліба, який теж являеться складним вуглеводом. Виготовляють його з житнього борошна, тому часто його називають житнім. Фахівці відносят чорний хліб до корисних продуктів, адже в його складі величезний вміст амінокислот, харчових волокон, мікроелементів та вітамінів.

Чорний хліб користь

У житньому хлібі міститься більшість відомих корисних сполук: вітаміни групи В, вітаміни С, А, Е, РР, Н, фтор, марганець, йод, сірка, кальцій, магній, цинк, залізо, калій, безліч амінокислот і мінеральних солей.

Вживання житнього хліба (але вміру) сприяє:

  • звільненню від шкідливих токсинів і шлаків
  • очищенню крові
  • нормалізації рівню інсуліну,
  • зниженню ризику відкладення солей
  • омолодженню клітин
  • підвищенню імунітету

Ми рекомендуємо вживати житній хліб людям, які боряться з надмірною вагою (не більше 40 г в день), оскільки він виводить шкідливі шлаки з організму, значно знижує рівень холестерину в організмі, а також сприяє швидкому насиченню. Фахівці відмічають користь цього хліба для нормалізації обміну речовин, для боротьбі з авітамінозом, при знесиленні, недо­крів’ї, низькому гемоглобіні, при запорах і кишкових розладах.

Житній хліб, навідміну від пшеничного (білого), дозволено вживати люлям при цукровому діабеті, при подагрі і при відкладенні каменів у жовчному міхурі.

Чорний хліб протипоказання

Як і любий інший продукт, житній хліб має ряд протипоказань. Ми не рекомендуємо вживати його при виразковій хворобі дванадцятипалої кишки і шлунка, при гастриті з підвищеною кислотністю, при індивідуальній непереносимості глютену та при метеоризмі і хронічних порушеннях травлення.

Якщо у Вас немає противопоказань для вживання ржаного хлібу, та ви слідкуєте за своїм харчуванням, пропонуємо приготувати на сніданок корисний бутерброд зі ржаного хліба з м’яким сиром, слабосоленою червоною рибою та яйцем. Смачного!

Ваше здоров’я – наша забота! 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Для відправки форми виберіть колір: