ул.Панянка 65Б36022Украина, Полтавская область, город Полтава+38 (066) 249 61 79

 Користь і цінність кисломолочних продуктів

Про користь кисломолочних продуктів для нашого організму будь-який дієтолог може розповідати годинами. І правда, корисні властивості кефіру, йогурту, сметани, кислого молока важко переоцінити. Появі цих продуктів ми зобов’язані самій матінці-природі. У ті далекі часи, коли людина ще не винайшла холодильник, молоко неможливо було зберігати довго – воно скисало.

Втім, корисні властивості кисломолочних продуктів наші предки «розкусили» швидко. Виявилося, що вони протягом тривалого часу зберігають свої смакові якості, чудово втамовують спрагу і до того ж дарують здоров’я і довголіття.

Лікувальні властивості кисломолочні продукти не втратили своєї актуальності і сьогодні. Користь кефіру, натурального йогурту, сметани, кислого молока, сиру очевидна і не може бути оскаржена. У цій статті ви зможете детально дізнатися про те, чим корисні кисломолочні продукти, що корисного в йогурті, чим корисний кефір і його аналоги. Також ви отримаєте інформацію про те, як правильно вибрати кисломолочні продукти і як їх готувати.

Корисні і лікувальні властивості кисломолочних продуктів

Мабуть, всім відомо, що молоко – багате джерело кальцію. Але не всі знають, що кальцій, що міститься в кисломолочних продуктах, всмоктується слизовою кишечника набагато ефективніше, ніж зі звичайного молока. Саме через свою цінності кисломолочні продукти мають бути в щоденному раціоні кожної людини; особливо вони рекомендовані дітям, підліткам, а також жінкам середнього віку. Випиваючи щодня всього один стакан кефіру або йогурту, ми значно поповнюємо запаси кальцію в організмі.

Широко відомо і ще одна чудова властивість кисломолочних продуктів: вони створюють всі необхідні умови для повноцінного та комфортного травлення. По-перше, що входять до складу цих продуктів спирти і кислоти стимулюють функції травних залоз.

По-друге, завдяки вмісту в них лакто-і біфідобактерій поліпшується перистальтика кишечника і зменшується газоутворення.

По-третє, ці ж бактерії сприяють швидкому засвоєнню поживних речовин, розщеплюючи складні молочні білки. І нарешті, біфідо-і лактобактерії допомагають засвоювати молочний цукор – лактозу: навіть при непереносимості незбираного молока, викликаної відсутністю в організмі необхідного ферменту лактази, кисломолочні продукти зазвичай засвоюються цілком успішно і без алергічних наслідків.

Вітаміни в кисломолочних продуктах

Крім того, кисломолочні продукти здатні захищати нас від інфекцій. Справа в тому, що утворюється в них молочна кислота підтримує нормальну мікрофлору кишечника, перешкоджаючи розмноженню шкідливих бактерій. Кисломолочні продукти містять вітаміни А, D, Е, групи В, фосфор і магній, які нормалізують метаболізм, а також незамінні амінокислоти. Велика кількість легкозасвоюваного кальцію в поєднанні з вітаміном D (він теж присутній в кисломолочних продуктах) допомагає формувати і зміцнювати нашу кісткову тканину, запобігати розвитку остеопорозу.

Для чого треба їсти кисломолочні продукти: Нормалізація травлення; зміцнення кісток і суглобів; зміцнення імунітету.

Чим корисний кефір і його властивості

Кефір – продукт змішаного бродіння; його отримують, додаючи до молока закваску з кисломолочних бактерій і грибків. Рецепт цього напою прийшов до нас з Кавказьких гір. Як і всі кисломолочні продукти, кефір нормалізує роботу шлунково-кишкового тракту, сприяє підвищенню імунітету і має яскраво виражені протизапальні та антимікробні властивості. Через досить високий вміст молочної кислоти напій не рекомендується вживати людям з підвищеною кислотністю шлункового соку.

Що корисного в кисломолочному йогурті

Прилавки магазинів сьогодні буквально завалені пляшками, баночками, стаканчиками і коробочками з написом «йогурт», проте далеко не всякий продукт має право носити це ім’я. Йогурт – кисломолочний продукт з підвищеним вмістом сухих знежирених речовин молока, вироблений з використанням суміші заквасочних мікроорганізмів – термофільних молочнокислих стрептококів і болгарської молочнокислої палички. Саме такий продукт, без додавання сторонніх інгредієнтів, є натуральним і корисним для здоров’я. Батьківщиною йогурту вважається Болгарія, у всякому разі, саме там вперше була досліджена мікрофлора продукту.

Про користь йогурту в Європі стало відомо ще в XV столітті, коли балканський напій врятував французького короля Людовика XI від тривалої хвороби живота.

Перш за все, йогурт більш, ніж інші кисломолочні продукти, рекомендований людям з проблемами шлунка: входять до складу продукту бактерії ферментують молочні білки, в результаті чого утворюються легкозасвоювані амінокислоти і пептиди. Йогурт не тільки зміцнює імунітет і сприяє нормальній роботі кишківника, подібно до інших кисломолочних продуктів. Нежирний натуральний йогурт – відмінний продукт для всіх тих, хто хоче схуднути і знизити ризик серцево-судинних захворювань. Крім того, вживання його в їжу, а також використання змочених йогуртом тампонів допомагає жінкам впоратися з такою неприємною хворобою, як кандидоз, або молочниця.

Корисні речовини в сметані і сирі

А ось з таким традиційним продуктом, як сметана, слід бути обережними, адже крім кальцію, калію, вітамінів А, Е і С вона містить досить багато жиру – від 10 до 40%. Зате в невеликих кількостях корисні речовини в сметані допоможуть швидко відновити сили і підняти настрій, а при зовнішньому використанні додадуть шкірі пружність і поліпшить колір обличчя.

Творог – справжній природний концентрат повноцінних білків, кальцію, фосфору, магнію, вітамінів А, Е, Р і групи В. Виготовляють творог за різними технологіями, проте завжди процес включає в себе сквашення молока, а потім відділення згустку від сироватки. Завдяки багатому вмісту корисних речовин в творозі цей продукт рекомендується вживати і дорослим, і дітям. Так, 9-10 столових ложок творогу повністю задовольняють добову потребу дорослої людини в білках і кальції.

Чим корисний кисломолочний продукт кисле молоко

М’якше на смак кисле молоко, отриманий в результате бродіння кисломолочних бактерій, можна вживаті в їжу дітям з раннього віку, до того ж засвоюється воно дуже легко. Стимулюючи перистальтику кишківника, кисле молоко прекрасно бореться з запорами.

Як правильно вибрати і готувати кисломолочні продукти

При виборі будь-якого кисломолочного продукту потрібно керуватися одним основним правилом: чим коротше у нього термін придатності, тим меншій обробці він піддавався, а значить, тим більше від нього буде користі. Продукти з тривалим терміном придатності не містять цінних для організму бактерій і сповнені шкідливих добавок.

Вибираючи кефір або кисле молоко, по можливості (якщо це дозволяє упаковка) звертайте увагу на їх консистенцію і колір: напій повинен бути однорідним, білим або з легким кремовим відтінком. А ось солодкий кефір, так само як і солодкий йогурт, краще залишити на полиці магазину. Купуючи «живий» йогурт, віддавайте перевагу продукту жирністю 1-2%.

При покупці творогу не лякайтеся жовтуватого відтінку: такий колір надають продукту містяться в ньому жири (якщо сир жирністю більше 3%). І все ж намагайтеся вибирати сир жирністю не вище 5%: надлишок жиру може згубно позначитися на вашому здоров’ї.

З усіх сортів сметани найбільш корисним теж буде продукт з низьким вмістом жиру, до складу якого не входить нічого, крім вершків і молочнокислих бактерій. А вже вдома ви зможете перевірити якість товару. Покладіть ложечку сметани в склянку з гарячою водою: натуральний продукт повністю розчиниться, пофарбувавши воду в рівномірний білуватий колір.

Можна провести і ще один експеримент: В ложку сметани додайте крапельку йоду. Якщо в складі продукту є крохмаль, сметана забарвиться в синій колір. Зробіть висновки і надалі відмовляйтеся від покупки продукту недобросовісного виробника.

Ще корисніше для організму готувати кисломолочні продукти самостійно

Так, домашній кефір можна приготувати простим і посильним кожному способом: закип’ятити молоко (Не стерилізоване, з коротким терміном зберігання), остудіть його до 38-40 ° С, додайте закваску (в її ролі може виступити невелика кількість кефіру, купленого в магазині), перемішайте і залиште в теплі (в термосі, йогуртниці або закутаний рушником банку) на 8-10 годин.

Аналогічним чином готують домашній йогурт, але при цьому молоко охолоджують до 40-45 ° С, а потім продукт настоюють 6-8 годин. Особливо смачний він буде з додаванням меду, дрібно нарізаних свіжих або сушених фруктів і ягід. Прекрасна домашня сметана вийде, якщо в літр підігрітих до 65 ° С, а потім охолоджених до 20-22 ° С вершків додати 2-3 ложки магазинної сметани і залишити в прохолодному місці на добу, перемішавши за цей час кілька разів

А підігрів на невеликому вогні скисле молоко і потім, процідивши його через сито, ви отримаєте смачний і ніжний домашній сир.

Можна вживати кисломолочні продукти в натуральному вигляді, готувати на їх основі запіканки (творог), холодні супи (кефір і кисле молоко), додавати до мюслі (йогурт) або заправляти ними салати (кефір, сметана, кисле молоко).

Міцного Вам здоров’я !!!

Мітки не вказані

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Для відправки форми виберіть колір: