ул.Панянка 65Б36022Украина, Полтавская область, город Полтава+38 (066) 249 61 79

Останнім часом широкого поширення набули різноманітні дієти. На жаль, далеко не кожна з них безпечна. Деякі дієти, навіть застосовуються короткочасно, можуть завдати істотної шкоди здоров’ю. Саме тому асоціації дієтологів багатьох країн світу намагаються об’єктивно інформувати про вплив різних дієт на стан організму. Для людини, яка зібралася знизити вагу, головне – результат. Однак так само важливо за рахунок чого (не за рахунок чи вашого здоров’я?) він досягається.

Не всі знають, що перший час зниження ваги викликає практично будь-яка дієта (якщо ви, звичайно, дійсно її дотримуєтеся). У деяких випадках воно відбувається в результаті яких-небудь жорстких обмежень. Наприклад, рекомендується різко знизити в раціоні кількість овочів, або м’ясних продуктів, або хлібобулочних виробів, або легко засвоюваних вуглеводів (морозиво, тістечка, цукерки). Деякі дієти пропонують повністю виключити молочні продукти, вершкове масло.

Людина може відчувати себе добре досить довго при самих різних заборонах. Однак потім віна «раптом» виявляє у себе будь-яке захворювання і при цьому не розуміє, що його розвиток спровокувало неправильне харчування (виник невиправданий дефіцит жирів, або білків, або вуглеводів).

Навіть при «здоровому» (в нашому уявленні) харчуванні, що складається з овочів, фруктів, каш (вуглеводів), можна завдати собі шкоди. Так, при довготривалому виключення інших продуктів (м’ясо, риба, яйця, і ін.), Необхідних для нормальної діяльності організму, може розвинутися білково-енергетична недостатність. Вона проявляє себе дефіцитом маси тіла, при якому страждають усі обмінні процеси, в тому числі змінюється гормональний фон, різко падає імунітет.

Про білково-енергетичну недостатність можуть свідчити: дефіцит маси тіла, мерзлякуватість, слабкість, поява задишки, стомлюваність і багато інших симптомів. На жаль, їх поява не пов’язують з порушеннями в харчуванні або просто не звертають на них уваги. 

Не вітають дієтологи тривале застосування роздільного харчування (хоча при ожирінні і дієтологія може рекомендувати дотримуватися певних поєднань продуктів протягом встановленого лікарем часу). Постійне роздільне харчування призводить до дисбалансу харчового раціону. Незбалансований хімічний склад їжі, що поступає порушує нормальне травлення, в результаті чого часто страждають обмінні процеси в організмі (може початися дисбіоз кишечнику, розвинутися синдром подразненої товстої кишки та ін. Захворювання).

На думку Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ) збалансований харчовий раціон здорової людини повинен включати в себе і білки, і жири, і вуглеводи. Цей же принцип ще в 30-і роки XX-століття запропонував всесвітньо відомий засновник радянської дієтології професор М.І. Певзнер.

З метою вилікувати людей, які страждають ожирінням, Михайлом Певзнером був розроблений раціон харчування, який отримав назву дієта 8, цей план схуднення досить «стародавній», але це вас не повинно бентежити. На жаль, з п’ятдесятих років минулого століття не було ніяких нововведень щодо позбавлення від зайвої ваги. Все дуже просто: вага знижується, якщо ви в день вживаєте менше калорій, ніж витрачаєте, в іншому випадку вага підвищується.

Дієта номер 8 при ожирінні на сьогоднішній день отримала широке застосування не тільки в практиці лікування ожиріння в клініці, але і в процесі схуднення в домашніх умовах (самостійного). Сучасні печі, скороварки і пароварки здатні приготувати смачні дієтичні страви.

Дієтичний раціон №8 впливає на обмін речовин, за рахунок чого «йдуть» надлишкові відкладення жиру. Дієта розрахована на досить тривалий час – з розрахунком, щоб скидати 3-4 кг ваги в місяць.

Дієтичний стіл номер 8. Які продукти вживати не можна

Принцип лікувального столу №8 полягає в коригуванні раціону шляхом виключення з нього всіх продуктів-«баластів». Як і переважна частина розроблених в минулому столітті систем, дієта нехтує психологічними прихильностями людини до конкретного виду їжі, просто-напросто пропонуючи «розпрощатися» вольовим зусиллям з жирними, багатими вуглеводами і калорійними продуктами.

Заборонено вживання

  • сосисок,
  • баранини,
  • яловичих сардельок, сала, жирної свинини,
  • будь-яких ковбас.

Крім цього потрібно відмовитися від

  • листкового і здобного тіста,
  • манної каші,
  • випічки з білої муки,
  • макаронів і «білого» рису,
  • будь-яких каш, приготованих на молоці з додаванням великої кількості вершкового масла,
  • від пельменів, «полуфабрикатних» супчиків, котлет -полуфабрікатов.

У цей список включаються готові молочні десерти, сир і жирний творог, ряжанка, будь-які кондитерські вироби, родзинки, шоколад (включаючи діабетичний), морозиво, солодкий йогурт, мед, цукор.

Потрібно повністю виключити алкоголь.

Яким має бути правильне харчування?

  • По-першу чергу необхідно вивчити перелік допустимих продуктів, з яких в подальшому скласти своє меню на тиждень: 2 ч. Л. рослинного масла в день, будь-які консервовані та мариновані овочі в обмеженій кількості, трохи сирих овочів. Рекомендується вживати: свіжі огірки, редис, гарбуз, капусту, томати, зелень і кабачки.
  • Споживання картоплі обмежити до 1-2 штучок в овочевих супах, в відварному вигляді.
  • Дозволяється харчуватися квашеною капустою, готувати з неї закуски і вінегрети, але потрібно ретельно промивати її.
  • Не більше 200 грамів зеленого горошку, відвареної моркви і буряка в день.
  • Супи тільки на курячому або овочевому бульйоні, будь-які (локшина – виняток).

Овочі для супу обсмажувати не можна, якщо є видимий жир, його потрібно зняти. 200 мілілітрів в день – максимальна порція супу, забороняються молочні супи. Чи не більше 200 грамів будь-яких нежирних сортів риби і м’яса, тільки у вареному, запеченому і тушкованому вигляді, морепродукти дозволені.

Фрукти можна їсти будь-які, крім бананів, манго і інжиру. Слід надавати перевагу свіжій груші, ягодам, несолодким яблукам. У зимову пору року свіжі фрукти замініть замороженими, тільки без додавання цукру. З круп можете дозволити собі пшоно, ячмінь і гречку, страви повинні бути приготовані на воді, денна порція не більше 200 грамів. Одне або два яйця в день (омлети, варені в круту).

Якщо захочеться молока, кефіру, сиру або йогурту, вживайте тільки знежирені продукти (або низької жирності), обмежити споживання сметани і нежирних сортів сиру. З соусів можна слабкий грибний, білий з овочами і томатний, оцет використовувати дозволяється. Не більше 100 грамів на день висівкового хліба або іншого хліба з борошна грубого помелу. Молосолодкі овочеві, ягідні, фруктові соки, кава і чай (без цукру) можете собі дозволити. Харчування має бути різноманітним, необхідно за день з’їдати 5 порцій овочів і фруктів і 2 порції білкових страв.

Приблизне меню дієти номер вісім

  • Сніданок: 200 грамів морквяно-яблучного салату, 150 грамів сиру (жирністю не більше 9%).
  • Перекус №1: яблуко велике (можна печене), але без меду і цукру.
  • Обід: тушкована капуста, півпорції супу або овочевого борщу, 150 грамів відвареної риби або м’яса, на десерт можна випити несолодкий компот із сухофруктів.
  • Перекус №2: Не більше 200 грамів творогу з молоком або кефіром.
  • Вечеря: Салат з овочів, що містять малу кількість крохмалю, а також морепродукти або відварна риба.
  • Якщо через деякий час зголодніли, на ніч можна випити склянку кефіру.

В принципі цей шаблон дієти дозволяє скласти непогане меню на тиждень, розмір порцій можна трохи збільшити або зменшити (в розумних межах). Постарайтеся до вечері і полуденка не додавати вуглеводи, тоді вага буде знижуватися за рахунок втрати жирових відкладень.

Багатий клітковиною і білком раціон харчування дієти номер вісім дозволяє додатково займатися спортом, при цьому не відчуваючи почуття голоду. 2-3 годинні аеробні тренування на зразок плавання або танців, а також додавання двох силових тренувань на всі групи м’язів було б ідеальним варіантом для схуднення. Так ви одночасно спалите жир і зміцните м’язи, по-справжньому «розкрутивши» метаболізм.

І на останок. Перш ніж піддатися будь-якому новомодному віянню в харчуванні, зверніться до грамотного лікаря-дієтолога. Він допоможе вам розібратися, чи підходить вам обрана дієта, чи достатньо вона безпечна, і складе правильний раціон з урахуванням ваших потреб і витрат. При зайвій вазі харчування буде низькокалорійним, але збалансованим за хімічним складом. А значить, воно принесе вашому організму тільки користь.

Ну і, звичайно ж, головне вірити в себе і свої сили, не шукати відмовок, а просто зайнятися своїм здоров’ям, почавши правильно харчуватися. Результати, яких ви можете при бажанні домогтися, не тільки порадують, але і зроблять вас більш упевненим в собі і підвищать самооцінку.

Удачі в ваших починаннях!

Мітки не вказані

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Для відправки форми виберіть колір: