ул.Панянка 65Б36022Украина, Полтавская область, город Полтава+38 (066) 249 61 79

Синдром полікістозних яєчників (СПКЯ) – це захворювання статевої системи, зі збоєм гормонального фону, яка призводить до розвитку ожиріння, а часом і цукрового діабету, а також до інших ускладнень:

  • збої менструального циклу,
  • проблеми зі шкірою, такі як прищі, вугрі, лущення,
  • збільшення росту волосся на обличчі і тілі,
  • кісти в яєчниках,
  • проблеми з вагітністю (немає овуляції, безпліддя)

Стресові ситуації, почуття постійної тривоги, вічний неспокій, неправильне, хаотичне харчування призводить до підвищення рівня кортизолу. Підвищений рівень кортизолу (гормону стресу) порушує гормональний фон. Стресс провокує проблеми з ендокринною системою, що веде до гормональних збоїв і як наслідок полікистозу яєчників.

СПКЯ

СПКЯ при зайвій вазі

При СПКЯ, ваш організм виробляє занадто багато андрогенів. Андроген часто називають «чоловічим гормоном», але невеликі кількості також виробляються жіночими статевими органами. При надлишкової виробленні може привести до збільшення маси тіла, особливо в області живота.

Підтримка нормальної маси тіла при СПКЯ

Якщо у вас є синдром полікістозних яєчників (СПКЯ), то правильне харчування, в комплексі з медикаментозним лікуванням допоможе вирішити цю проблему і запобігти ускладненням, а так само призведе до бажаної вагітності. Режим харчування наших Клієнтів при синдромі полікістозних яєчників спрямований на зниження ваги, утримання його в нормі. Це режим з низьким вмістом жирів і високим вмістом клітковини.

При полікистозі яєчників потрібно не тільки змінити раціон, а й стиль життя в цілому. Застосовувати дієтотерапію доведеться досить довгий час, перш ніж гормональний фон почне змінюватися (від півроку). Обмежити себе в деяких продуктах недостатньо, ми рекомендуємо вести здоровий спосіб життя, який включає в себе збалансоване співвідношення роботи і відпочинку, відсутність шкідливих звичок.

Клінічний випадок: Наша Клієнтка 26 років. Звернулася до дієтолога з проблемою зайвої ваги, в процесі збору анамнезу з’ясувалося, що дівчині не вдається завагітніти. Нашими фахівцями був розроблений індивідуальний план харчування, який в тандемі з медикаментозним лікування (призначеним гінекологом) був спрямований на лікування СПКЯ. Після діетотетерапіі в 6 місяців, влалося схуднути на 17 кілограмів і настала бажана вагітність.

Приблизний раціон при СПКЯ

Дотримуйтеся рекомендацій:

  • щільний сніданок, який повинен слідувати не пізніше ніж через 1 годину після пробудження,
  • другий сніданок – у вигляді перекусу до обіднього часу,
  • повноцінний обід,
  • полуденок – легкий,
  • вечеря за 2-2,5 години до засинання.

Обмеження продуктів, які містять шкідливі жири:

Норма жирів від 30 до 45 мл. в день.Віддаем перевагу олії, таким як оливкова олія, авокадо і горіхи.

Збільшуємо споживання клітковини:

Норма клітковини – від 21 до 25 грамів в день. Клітковина допомагає підтримувати рівень цукру в крові і знижує рівень холестерину. Крім того, волокно допомагає відчувати себе ситим. Рекомендовані продукти з високим вмістом клітковини:

  • Фрукти – ягоди, груші, апельсини, інжир, ківі
  • Овочі – особливо огірок, шпинат, кабачок і брокколі
  • Цільні зерна – такі як овес, коричневий рис, цільна пшениця, ячмінь і гречка
  • Бобові – наприклад, горох, сочевиця, нут, соєві боби і квасоля
  • Зернові культури, приготовані з пшеничних висівок, цільного зерна
  • Горіхи і насіння – такі як мигдаль, льон, насіння соняшнику.

Збільшуємо споживання білків:

Обираємо не жирні сорти м’яса – курка, індичка, яловичина або риба (не більше 250 гр. В день). Кисломолочні продукти також є хорошими джерелами білка. Варто обмежити: білий рис, макарони, хліб, випічка із білої муки, цукерки та шоколад.

Виключаємо: вершкове масло, жирні вершки, маргарин, сало, жирне м’ясо, ковбаса, рафінована олія, продукти швидкого приготування, які містять транс-жири, хліб і хлібобулочні вироби з борошна вищого і першого сорту, різного роду снеки (чіпси, сухарики), солодкі батончики і шоколад, солодкі кремові десерти (особливо з масляним кремом), варення та джеми, крохмалисті продукти (манка, картопля-дуже рідко). Гострі приправи і соуси, алкоголь, каву і сигарети.

За необхідною інформацією та складанням правильного раціону, для настання бажаної вагітності звертайтеся до фахівців “Everyday Дієтолог”! Будьте здорові! 

 

 


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Для відправки форми виберіть колір: