ул.Панянка 65Б36022Украина, Полтавская область, город Полтава+38 (066) 249 61 79

Харчування і відновлення після Covid-19

Відновлення після Covid-19 багато в чому залежить від харчування людини. Ви перехворіли Covid-19, у Вас немає сил, після тривалого лікування? Everyday Дієтолог підкаже, як харчуватися, щоб швидше перейти в свій ритм життя!

З одужанням Ви повинні харчуватися продуктами, які легко засвоюються організмом. У той же час важливо, щоб харчування було збалансованим.

Не тільки після Covid-19, а й після (під час) будь-яких перенесених захворювань у Вас спостерігається слабкість, втрата апетиту. Фахівці Everyday Дієтолог радять не навантажувати важким процесом травлення їжі свій організм.

  • Необхідно більше пити рідини: компоти з сухофруктів (не солодкі), овочеві фреші і ягідні морси, трав’яні чаї, теплу воду з лимоном.

  • Також необхідно дотримуватися принципу невеликих порцій. Важливо, щоб на тарілці були складні вуглеводи. Ви обов’язково повинні повноцінно отримувати вітаміни, мінерали, білок і здорові жири, так як це важливо для клітинних мембран, для клітин імунітету. Також обов’язково повинні бути здорові жири (вершкове масло, олію холодного віджиму, яєчні жовтки, насіння, горіхи, конопляні насіння, авокадо, оливки, ікра). Ну і звичайно ж – білок. Не забуваємо про білку!

  • Солодощі рекомендується виключити. Що допомагає розмножуватися патогенних бактерій? Це цукор. Безсумнівно, для наших імунних клітин теж потрібна глюкоза. І в цілому людині потрібна глюкоза. Однак наші імунні клітини, на відміну від патогенних бактерій, здатні переходити на споживання енергії з жирних кислот і тим самим зберігаючи свої функції. А для патогенів такий механізм не властивий. Таким чином, прибираючи швидкі вуглеводи (солодощі, борошняні вироби, солодкі фрукти), ми не даємо харчування бактеріям.

    Які вітаміни необхідні для відновлення після Covid-19

    витамины для восстановления после Covid-19

 

 

Витамін С

Цей вітамін важливий для підтримки бар’єрної функції епітелію, зростання імунних клітин, міграції лейкоцитів до місць інфекції, виробітку антитіл

вишня, цитрусові, шипшина, солодкий перець, чорна смородина, петрушка, ківі, полуниця, брокколі …

Витамін DПідсилює активність моноцитів, регулює вироблення цитокінів, підтримує дію антигенів. Його метаболіти регулюють вироблення антимікробних білків, які знищують хвороботворні мікроби, та сприяють зниженню рівня інфекції

лосось, сардини і інша жирна риба – оселедець, консервований тунець; масло печінки тріски, яєчні жовтки, гриби, коров’яче молоко …

Витамін Е и селен

Дефіцит вітаміну Е і селену в організмі здатний дати вірусу простір для мутацій і дозволити йому стати сильніше.

креветки, горіхи, авокадо, шпинат, насіння соняшнику, спаржа, ягоди і фрукти, нирки свинячі і баранячі, мідії, сир, яйця …

Клітковина

Продукти з клітковиною сприяють зростанню в кишківнику корисних бактерій, які також допомагають імунній системі.

висівки: пшеничні, житні, рисові і вівсяні. капуста і зелені листові овочі, ягоди, бобові, гриби, фрукти, мигдальні горіхи, какао …

Залізо і вітамін В12

важливі для регуляції імунітету

молюски, яловича печінка, риба, ракоподібні, тофу, червоне м’ясо, молоко нежирне, біла квасоля, яловича печінка, сочевиця, кешью, нут, гіркий шоколад, шпинат …

Ще раз хочемо акцентувати увагу – погане харчування призводить до появи більш патогенних штамів вірусів! Ваше здоров’я – наша турбота!

 

 

Мітки не вказані

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Для відправки форми виберіть колір: