ул.Панянка 65Б36022Украина, Полтавская область, город Полтава+38 (066) 249 61 79

Часто можна почути, що вживати горіхи в період схуднення протипоказано. Ведучи здоровий спосіб життя, харчуючись правильно, ми часто обмежуємо себе в багатьох продуктах. Не завжди ці обмеження виправдані.

Так в немилість до тих, що худнуть, часто потрапляють горіхи, мовляв дуже калорійні і містять багато жирів. Так чи варто боятися вживати горіхи в період схуднення?

Думка  дієтологів така: 

Середня калорійність горіхів 560-900 ккал на 100 г., але при цьому горіхи засвоюються легко (в помірних кількостях).

Горіхи можуть замінити м’ясо, рибу, хліб. Крім калорій і жирів, горіхи містять в собі велику кількість вітамінів і мікроелементів.

Горіхи знімають стрес, зміцнюють нервову систему, піднімають настрій, підтримують серце.

Варто нагадати, що норма горіхів в день не більше 30-35 м, а це:
 • арахіс 15-20 шт.

 • бразильський горіх 10 шт.

 • волоський горіх 15 шт.

 • кедрові горішки 2 ст. лож.

 • кешью 10 шт.

 • мигдаль 20 шт.

 • мускатний горіх 4 шт.

 • фісташки 60 шт.

 • фундук 20 шт.

Є протипоказання:
 • індивідуальна непереносимість
 • алергії
 • діти до 5 років

Розглянемо кілька видів горіхів

АРАХІС  551 кКал, Б-626,3/Ж-45,2/В-9,9
орех в период похудения , арахис

орех в период похудения , арахис

 

Вітамінний і мінеральний склад арахісу багатий і різноманітний: в ньому є вітаміни групи В, вітаміни С, Е, D, РР; кальцій, магній, натрій, калій, фосфор, залізо, цинк, мідь, марганець, селен. Покращує серцеву діяльність, обмін речовин, має загальнозміцнюючу і імуномодулюючу дію. Арахіс корисний при захворюваннях крові – анемії і недокрів’ї, і навіть здатний полегшувати симптоми серйозних захворювань, наприклад, гемофілії.

ГРЕЦЬКИЙ    656 кКал, Б-16,2/Ж-60,8/В-11,1
орех в период похудения, грецкий

орех в период похудения, грецкий

 

У ньому міститься великий склад вітамінів групи B, PP, C, A, E, а так же ряд найважливіших мінеральних речовин (натрій, цинк, залізо, кобальт). Крім усього іншого, в плоді волоського горіха міститься багато жирних ненасичених кислот і білка, важливого для людського організму. Підвищує імунітет, допомагає збільшити рівень гемоглобіну в крові, нормалізує мікрофлору шлунка, покращує працездатність організму і роботу мозку.

ФУНДУК   651 кКал, Б-15/Ж-61,5/В-9,4
орех в период похудения, фундук

орех в период похудения, фундук

Допомагає підтримувати гладкі стінки судин і мускулатуру серця, зберігаючи їх еластичність. Поліпшує склад крові і підвищує рівень гемоглобіну, знижує кількість шкідливого холестерину, позитивно впливає при недокрів’ї, анемії, тромбофлебіті, варикозному розширенні вен.

КЕДРОВІ ГОРІШКИ 674 кКал, Б-23,7/Ж-60/В-20,5
орех в период похудения, кедровые орешки

орех в период похудения, кедровые орешки

Цінність кедрових горіхів полягає в великій кількості амінокислот, які необхідні організму в період росту, відновлення, для побудови м’язової та сполучної тканини, кісток. Кедрові горіхи необхідні підліткам, вагітним жінкам, спортсменам, людям, які перенесли важкі хвороби і операції-вони сприяють зростанню і оновленню клітин.

МИГДАЛЬ  609 кКал, Б-18,6/Ж-53,7/В-13
орех в период похудения, миндаль

орех в период похудения, миндаль

 

Мигдаль сприяє швидкому зростанню, оновленню клітин, зміцнює кістки і суглоби, виводить пісок з нирок, знімає запалення, ліквідує набряки серцевого походження. За рахунок високого вмісту фосфору, регулярне вживання горіхів сприяє поліпшенню мозкової діяльності. Мигдаль допомагає при мігрені, безсонні, швидкій стомлюваності, нервових розладах, депресії.

КЕШЬЮ   600 кКал, Б-18,5/Ж-48,5/В-22,5
орех в период похудения, кешью

орех в период похудения, кешью

 

Кешью сприяє обміну білків і жирних кислот в організмі і знижує рівень холестерину в крові, зміцнює імунну систему, забезпечує нормальну діяльність серцево-судинної системи. Як допоміжні засоби ці горіхи вживаються при зубному болі, псоріазі, дистрофії, порушеннях обмінних процесів.

ФІСТАШКИ   556 к Кал, Б-20/Ж-50/В-7

 

орех в период похудения, фисташки

орех в период похудения, фисташки

 

Фісташки багаті вітамінами групи В, зокрема В-6. У цьому фісташки можуть конкурувати навіть з яловичої печінкою. Десять горішків в день, наділяють дорослої людини чвертю норми вітаміну В-6. допомагають зберегти зір, зміцнюють кісткові тканини організму: кісток, зубів і скелета в цілому.

Це далеко не весь список горіхів, і про їх користь можна було б говорити нескінченно. Не бійтеся їсти горіхи в період схуднення і отримуйте користь від них!

 

 

Мітки не вказані

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Для відправки форми виберіть колір: