ул.Панянка 65Б36022Украина, Полтавская область, город Полтава+38 (066) 249 61 79

Емоційний і фізіологічний голод

Часто буває, що людина жує щось неусвідомлено, навіть не відчуваючи смаку або наїдається, а потім шкодує про кожен шматочок. Така поведінка свідчить про емоційний голод. Але нашому організму для функціонування потрібно вгамувати лише фізіологічний (фізичний голод).

У чому ж відмінності між цими станами? Як відрізнити емоційний і фізіологічний голод?

1. Емоційний голод – виникає різко, нізвідки. Наприклад проходячи повз вітрини кафе, Ви побачили там улюблені ласощі і прямо відразу ж відчули їх смак на язик. Або згадали літню відпустку в Грузії і тут же гостро захотіли з’їсти хачапурі і запити вином.

Фізіологічний голод – наростає поступово. Спочатку ви чуєте в животі лише легке бурчання, через пару годин це вже справжній рев, відчуття порожнього шлунку, і нерідко, якщо Ви не поїсте і після цих сигналів – біль.

 

 

2. Емоційний голод – це тяга до конкретного продукту. Ось хочеться вам піцу або шоколадний торт і нічого комі цього, і ніяким огірком цей голод не заглушити.

Фізіологічний голод – Ви згодні вгамувати голод будь-якою свіжою їжею. Можливо у Вас і будуть переваги, але в основному Ви згодні повечеряти хоч рибою з салатом, хоч гречаною кашею.

 

3. Емоційний голод – живе в голові! Бажання з’їсти “смаколики” виникає одночасно в мозку і в роті. Його провокують спокусливі запахи і привабливий вигляд страви.

Фізіологічний голод – живе в животі. Бурчання, порожнеча і легкість.

 

4. Емоційний голод – не терпить зволікань. Якщо вже Вам захотілося щось з’їсти, то тут і зараз, аж до тремтіння в кінцівках. Вам хочеться негайно заглушити цей емоційний голод.

Фізіологічний голод – терплячий! Звичайно обід краще не пропускати, але трохи почекати з прийомів їжі Ви цілком в силі.

5. Емоційний голод – йде в тандемі з яскравою емоцією (емоційне переїдання) – у дитини проблеми в школі, захворів хтось із близькийх, на роботі “завал”). Варто зазначити, що це почуття може виникати і з позитивними емоціями – весілля, день народження – відзначити ці події хочеться шампанським і тортом!

Фізіологічний голод – з’являється від фізичної потреби (пройшло більше 4-5 годин після останнього прийому їжі). Ви можете відчувати запаморочення, занепад сил і зміну настрою, біль в шлунку і головний біль.

6. Емоційний голод – пов’язаний з автоматичним, бездумним поглинанням їжі (їсте на ходу, під перегляд фільму – навіть не відчуваючи смаку).

Фізіологічний голод – пов’язаний з усвідомленням процесу прийому їжі. Ви отримуєте задоволення від кожного шматочка. Чуєте сигнали свого організму про насичення, а також можете вчасно зупинитися з’ївши всього половину порції, якщо вже не голодні.
7. Емоційний голод – дуже часто супроводжується почуттям сорому через переїдання. Ви їсте, що б поліпшити свій настрій, а в підсумку закінчується тим, що корите себе за кожну з’їдену цукерку або печиво.

Фізіологічний голод – заснований на їжі, як на необхідності до життєвої енергії. Ні сорому, провини або досади. Ви розумієте, що їсти, це як дихати – просто необхідно, щоб жити.

 

Будьте обережні, сигнали емоційного голоду можуть бути ознаками розладів харчової поведінки.

На наш апетит можуть впливати багато факторів: це і реклама красивою їжі, акцент на тому, що продукти без глютену, без ГМО, органічні і т.п. Також впливають на наші сенсорні почуття – барвники, ароматизатори, підсилювачі смаку.

Вчіться слухати свій організм і годувати його при фізіологічному голоді. Будьте здорові!

А за смачним, корисним і збалансованим раціоном звертайтеся до наших фахівців.

 

Читайте також:
Харчові розлади
valya
Мітки не вказані

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Для відправки форми виберіть колір: