ул.Панянка 65Б36022Украина, Полтавская область, город Полтава+38 (066) 249 61 79

“Емоційне переїдання”, ні-ні,та хоча б раз у житті Ви зіштовхувалися з цим терміном, однак мало хто вдавався в його суть. Ми постараємось розповісти якомогамога докладніше про це і виявити причини емоційного переїдання. Розберемося, як боротися з цією проблемою.

Эмоциональное переедание, депрессия

Емоційне переїдання, як реакція на сильні емоції

Ті, хто стикався з цією проблемою, помічали, що найчастіше бажання покуштувати смачну (або заборонену) їжу виникає у відповідь на отримані в житті емоції. Наприклад, Вам сумно – і ви тягнетесь до тарілки з печивом, або накладаєте собі морозиво. Навпаки – у вас в житті сталося щось радісне і яскраве – і ви замовляєте собі кілька коробок піци, що б відсвяткувати цю подію.

Однак, якщо емоційна реакція на позитивні події в житті, викликає почуття голоду не так часто, а бажання заїсти чимось смачним свої печалі виникає в житті чи не у кожної другої людини. Так і проявляється емоційне переїдання, яке може посилюватися під час депресії.

Емоційне переїдання – причини виникнення

Чому це відбувається? Вченими виявлено, що деякі продукти, завдяки своєму хімічному складу, викликають зміни в нашому мозку, в результаті чого настає заспокоєння. Під час же емоційного переїдання бажання попоїсти зовсім не обумовлене реальним почуттям голоду.

депрессия и переедание

Переїдання на тлі депресії або інших емоцій – це залежність, яку цілком можна порівняти з алкогольною. Емоційні їдці до пори до часу не помічають своєї проблеми. Вони їдять під час перегляду телевізора, під час роботи або читання книги, простіше кажучи – в будь-який час, коли є доступ до холодильника.

Найчастіше те, що вимагає шлунок – це шкідлива їжа, насичена калоріями. Саме тому рано чи пізно з’являються проблеми зі здоров’ям. Добре, якщо людина не схильна до зайвої ваги, але якщо така схильність є, то природно віна почне набирати вагу і це може вилитися навіть у ожиріння.

Емоційний їдець

Згадайте всі ті ситуації, в яких ваша рука сама тяглася до тарілки. Це можуть бути ситуації, коли Ви відкриваєте холодильник в той момент, коли відчуваєте смуток або просто нудьгу, переїдаете на тлі депресії. Або Ви їсте, коли у вас в житті трапилося щось значуще і Ви хочете себе нагородити улюбленою смачною стравою і, нарешті, якщо Ви з’їдаєте щось смачне в моменти стресу або хвилювання, то можна з упевненістю сказати – Ви емоційно залежні від їжі.

Як впоратися з емоційним переїданням?

Якщо Ви все ж усвідомили, що є емоційним їдцем і хочете позбутися від цієї проблеми – вітаємо, Ви вже на шляху до звільнення. Але перш за все необхідно зрозуміти, що ви повинні повністю себе контролювати і не потурати власним внутрішнім бажанням.      

  • Визначтете, під впливом яких емоцій вам найбільше хочеться щось пожувати? Як тільки ви зрозуміли це, тільки-но відчувши емоційний голод, відправте в рот жувальну гумку або перекусіть яблуком, це допоможе заспокоїти ваше бажання на якийсь час і зробить це абсолютно без шкоди.
  • Відзначайте свої успіхи, замінюючи заохочення їжею чимось іншим. Наприклад, можна співати радісну пісню, включить веселу музику гучніше і т.д.
  • Відволікайтесь. Якщо раніше в разі стресу ви прагнули заїсти його смачною їжею, замініть їжу на щось більш корисне. Сталася неприємність? Можна зайнятися рукоділлям, щоб відволіктися, подібний спосіб непогано допомагає.
  • Рушайте на пробіжку або присідайте – вже давно відзначено, що фізичні навантаження допомагають впоратися зі стресом набагато краще, ніж що-небудь ще, крім того – це корисно для здоров’я і допомагає схуднути.
  • Якщо вас щось засмутило – покричіть. Вченими доведено ефективність подібної емоційної розрядки. Наприклад, в Японії існують спеціальні ізольовані кімнати для подібного. Якщо у вас немає можливості залишитися на самоті і покричати так, щоб не збентежити оточуючих – побийте подушку або що-небудь м’яке.
  • Ще один відомий спосіб – міцно скрутити рушник, для зганяння на ньому гніву.
  • Ведіть щоденник хпрчування. В нього можна не тільки записувати свої емоційні переживання, але і режим свого харчування. Ви зможете наочно бачити, наскільки правильно ви харчуєтеся і тримати все під контролем

Якщо ж у вас все-таки не виходить справитися з проблемою самостійно, не бійтеся звернутися за допомогою дієтологів, адже в цьому немає нічого ганебного. Наші фахівці з радістю допоможуть вам повернутися до нормального харчування і позбутися від емоційного переїдання.

В основі лежить грамотний і професійний підхід до кожного окремого пацієнта. Наші фахівці складуть для вас індивідуальний і смачний план харчування, завдяки чому ви повністю оздоровитесь. Вивчивши наш сайт і вирішивши записатися на прийом, ви зробите перший крок до позбавлення від залежності і до свого повного одужання.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Для відправки форми виберіть колір: