
отравление
Дієта при отруєнні у дорослих найчастіше трапляється після вживання неякісних продуктів харчування. У зв’язку з цим основними симптомами будуть різкі болі в животі, спазми, нудота, позиви на блювоту, діарею, різка слабкість, запаморочення, сухість у роті, іноді підйом температури. Тому давайте з’ясуємо, як допомогти своєму організму відновитися за допомогою дієти, які продукти сприяють поповненню втрачених сил, і що, навпаки, вживати в їжу небажано.
Отруєння – це слово здатне викликати неприємні спогади у багатьох людей. Здавалося б, нічого не віщує його виникненню, але воно раптом з’являється, і людина змушена терміново щось робити.
Навіщо потрібна дієта при отруєнні
Дієта при отруєнні – це основний метод лікування. Основними цілями дієти при отруєнні у дорослих є:
- скорочення втрати рідини в організмі, електролітів – заповнення водно-сольового балансу;
- створити прийнятні умови в кишечнику – для якнайшвидшого загоєння слизової, відновлення епітелію;
- забезпечити організм вітамінами, відновити втрачений білок,
- уникнути виснаження організму.
Дієта при отруєнні – принципи
Отже, в перший день отруєння краще поститися – пити більше рідини, краще трав’яний чай з лимоном, компот, нічого не їсти. Пиття повинне бути теплим, вжитим невеликими порціями, щоб не спровокувати блювоту, – близько двох літрів на добу. Такий режим харчування при отруєнні допоможе організму вивести всі токсини.
На другий день, якщо організму не потрібно, то не треба себе змушувати щось їсти. Краще випити що-небудь поживне в рідкому вигляді – кисіль, бульйон, йогурт. Можна додати шматочок сухарика або вчорашнього хліба.
Як тільки з’являється апетит, дуже багато роблять помилку – намагаються з’їсти побільше і цим провокують рецидив хвороби – що не встигла відновитися слизова оболонка кишечника знову починає боліти, до того ж ферментів знесилений організм виробляє мало. Все це знову викликає біль і нездужання. Тому прийом їжі повинен бути частим, але невеликими порціями. Самі страви слід з’їдати в теплому вигляді.
Рекомендовані і заборонені продукти
- У перші дні після кожного отруєння організм людини ослаблений, тому не слід перевантажувати його жирами і вуглеводами, так як вони вимагають значних енергетичних витрат для їх засвоєння. Оптимальний варіант – це додавання крапельки масла в готову страву.
- Овочі краще відварити.
- Фрукти можуть викликати бродіння в кишечнику – слід остерігатися надмірного їх прийому.
- Ні в якому разі не можна обмежувати білок. Під час отруєння організм втрачає білок у великій кількості, тому основний упор при складанні дієти при харчовому отруєнні у дорослих повинен бути на білкові страви.
Дієта при отруєнні – рекомендовані напої
каші з круп, можна на молоці;
супи, приготовлені з круп, на пісному бульйоні;
м’ясне або рибне суфле,
пюре,
тефтелі і котлети, приготовані на пару, з м’яса нежирних сортів;
нежирний протертий сир, йогурт без добавок, одноденний кефір;
паровий омлет, яйця;
розмочені сухарі, пісне печиво;
овочі і фрукти – зварені і подрібнені.
Всі страви краще готувати на пару, в пароварці або подавати у відвареному вигляді, в теплому стані.
Дієта при отруєнні – заборонені продукти:
білокачанну капусту і страви з неї;
страви з м’яса, птиці, риби жирних сортів,
консерви в маслі;
всі види бобових і соєвих;
сирі овочі і фрукти; спеції,
соуси, жирні, гострі, копчені страви;
цільне молоко.
Всі ці продукти здатні надати лише подразнюючу дію на незміцнілий шлунок.
Дієта при інтоксикації печінки

диета при интоксикации печени
При інтоксикації печінки фахівці рекомендують дотримання особливо суворої дієти. Слід виключити прийом продуктів, багатих щавлевої кислотою: часник, редьку, щавель. Також слід обмежити каву і чай. Категорично заборонено алкоголь. Обмежте тугоплавкі жири: маргарин, сметана, вершки, масло. Під забороною всі консерви, ковбаса, гострі сорти сиру, жирні бульйони, блюда з яєць, шоколад, торти, випічка.
Що можна їсти? Підійдуть в такому випадку такі страви:
- нежирні сорти риби
круп’яні вироби;
супи овочеві, молочні, круп’яні;
відварені овочі, фрукти, овочеві страви;
- кисломолочні продукти
Дієтологи радять не перевантажувати печінку – з’їдати все маленькими порціями, але через кожні три години.
Дієта при алкогольному отруєнні

диета при алкогольном отравлении
Алкогольне отруєння може виникнути не тільки при надмірному його вживанні, але і після неякісного напою. Симптоми алкогольного отруєння практично ті ж, що і при харчовому отруєнні, але небезпека для життя і здоров’я людини більше. У дієті при алкогольному отруєнні рекомендується притримуватися тих же принципів, які наводилися вище: пити більше рідини (відвари трав, чай з медом, компот), при блювотних позивах їх не стримувати – організм потрібно очистити, а потім знову пити воду.
Їсти краще все в рідкому, протертому вигляді: каші, киселі, бульйони. Від прийому твердої їжі краще утриматися два дні. Потім кілька днів є тільки відварне, приготоване на пару. Міцні і газовані напої під забороною.
Дієта при кишковому отруєнні

диета при кишечном отравлении
При кишковому отруєнні людину більше турбує рідкий стілець, ніж блювота. Але людині також необхідно відновлювати водно-сольовий баланс, заповнювати втрату рідини. Перший день стає розвантажувальним – голод і спокій. Випивати не менше двох літрів рідини на добу: чиста вода, компот, кисіль, відвари трав (чебрець, ромашка, м’ята).
Потім потихеньку в раціон вводять слизові супи: вівсяний, гречаний, рисовий. Підійде неміцний бульйон без жиру, протерті овочі і фрукти. Допоможуть закріпити кишківник білі сухарики. Можна використовувати підсушений вчорашній хліб. Такої дієти при кишковому отруєнні краще дотримуватися близько п’яти днів, поступово вводячи в раціон, тверду їжу: пюре, паровий омлет, тефтелі з м’яса нежирних сортів і курки.
Симптоми отруєння дуже неприємні і можуть турбувати людину кілька днів. Допомогти в такому випадку зможе правильна дієта. Головний її постулат – все потрібно приймати в рідкому, протертому вигляді, потроху, але часто. Рідину краще приймати в теплому вигляді, малими порціями, не менше двох літрів за цілий день. Це допоможе вивести всі токсини і усунути наслідки отруєння.
З’їдайте все свіжоприготовленим, звареним або в каструлі, або на пароварці. Фруктові компоти, відвари трав з медом – відмінно відновлять дефіцит солей, вітамінів і мікроелементів. Каші, слизові супи, бульйони – різноманітність страв допоможе скрасити ці невеселі дні. Якщо ж дієта не приносить полегшення стану, потрібна консультація фахівця.
Необов’язково труїти ослаблений організм лікарськими препаратами, але у важких випадках вони просто життєво необхідні. В майбутньому постарайтеся уникати отруєнь – не приймати їжу в незнайомому місці, уважно перевіряйте термін придатності продуктів харчування, не займайтеся самолікуванням – лікарський отруєння вилікувати набагато складніше. Алкоголь краще приймати в дуже малій кількості і якісний. Всі ці запобіжні заходи допоможуть зберегти здоров’я на довгі роки.